Bir vakitler gündeme hızlıca düşen ancak edinmeye çalışıp unuttuğumuz prensiplerimizin yanına eklenen bir diyeti canlandırıyoruz!

Giysi Diyeti

Tekrar tozunu alıp rafa koyalım bakalım, bir etkisi olacak mı? Öyle çok da mesnetsiz bir diyet değil, bir araştırma ortaya çıkarmış ki, kadınlar giysi dolaplarının başında ömürlerinin ortalama 286 gününü geçiriyorlarmış. Hem ömürden giden günleri hem kıyafete harcanan ama yine de mutlu etmeyen para miktarını azaltabilmek için düzenlenmiş. Özlem Denizmen'in gündeme taşıdığı bu diyet bazı iş kadınları için sınırları aşılsa da hala sürdürülebilir durumda.

Giysi Diyetinin Faydaları:

Ayda yalnızca 6 kıyafet ile dolabınızın önünde kara kara düşünmeye son veriyorsunuz. Üstelik aksesuar ve ayakkabı serbest!

Bu diyet ile hem harcamalarınızdan hem bu iş için ayırdığınız zamandan tasarruf etmeniz mümkün. Alışverişe teşvik eden "yarın ne giyeceğim derdini" de ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Ayda 6 kıyafet seçimi size seçici olmak, tarzınızı netleştirmek ve optimum faydayı hedefleyerek alışveriş etme alışkanlığını kazandırıyor.

Üzerinize üzerinize gelen giysi dolabınızı tasnif edin, 2. el satış sitelerini değerlendirebileceğiniz gibi ihtiyacı olanlara ulaştırmayı da tercih edebilirsiniz. Böylece diyetiniz için hem maddi hem manevi bir motivasyon edineceksiniz.

Enuygun.com zaman ve paradan tasarruf ettiren her plan ve projeyi destekliyor! Üstelik bu diyet hanımlara yönelik gibi görünse de, beylerin de tekstil alışverişinde her yıl artan bir payları bulunuyor.

Öyleyse, haydi diyete!

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.