iPhone hayatımıza girdiği günden beri, gerek kendi üzerindeki özellikleri, gerekse yükleyebildiğimiz uygulamalar sayesinde hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Peki siz iPhone'unuzu ne kadar iyi kullanıyorsunuz, tüm fonksiyonları hakkında bilgi sahibi misiniz? Öyle olduğunu bile düşünüyorsanız aşağıdaki rehbere bir göz atmanızı öneririz. Eminiz bilgi sahibi olmadığınız bir kısayol size, "işte bu süper oldu, bunu mutlaka kullanırım" dedirtecektir.

 

Çok bilinmeyen ama faydalı iPhone fonksiyonlarıÇok bilinmeyen ama faydalı iPhone fonksiyonlarıÇok bilinmeyen ama faydalı iPhone fonksiyonları

Hızlı Fotoğraf Çekme

Telefonunuz kilitli iken bile, kilit açma tuşunun yanında bulunan kamera simgesini yukarı doğru kaydırdığınızda otomatik olarak kameraya geçer ve anlık gelişen olaylarda hızlı fotoğraf çekebilmenizi sağlar.

 

Yeni Mail Kontrol Etme

Mail kutunuzda iken maillerin üzerine gelip parmağınızı basılı tutarak, aşağı doğru kaydırdığınızda otomatik olarak mailleri yenileyip kontrol eder.

 

 

Airplay ile Ekran Aktarma

Apple ürünlerinde bulunan Airplay özelliği sayesinde ekranınızdaki görüntüyü kablosuz olarak bilgisayar monitörüne aktarabilirsiniz. Kısa süre sonra, Türkiye'de de satışa çıkacak Apple TV ile aynı şeyi TV ekranına yapmanız da mümkün.

 

Çok bilinmeyen ama faydalı iPhone fonksiyonlarıÇok bilinmeyen ama faydalı iPhone fonksiyonlarıÇok bilinmeyen ama faydalı iPhone fonksiyonları

Kayıp Telefon Bulma

iPhone güvenlik açısından telefonunuzu kaybetmeniz durumunda, tekrar bulmanızı sağlamak için bir takip sistemine de sahip. Bu avantaj olduğu kadar takip edilbildiği için aynı zaman da dez avantaj olarak da görülüyor.

 

 

Rahatsız Etme Modu

Bu modun adına aldanıp birilerini rahatsız etmeye yaradığını düşünmeyin sakın. Aksine geceleri hiçbir uyarı veya çağrı almak istemeyenler bu mod sayesinde nelerin bildirilmesini ve hangi saat aralığında olmasını istediklerini bu bölümden ayarlayabilirler.

 

 

Ekranın Fotoğrafını Çekme

Ekranda görüntüsünü almak istediğiniz bir durum olursa ekran kapatma ve home tuşlarına aynı anda basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Direkt olarak diğer resimlerinizin olduğu galeriye eklenir.

 

 

Bu süper özelliklere siz de sahip olmak isterseniz iPhone 5 sayfamızda en uygun fiyatları bulabilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2057 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.