Cep telefonunda kredi kartı taksitinde son ay

tugbahacibayramoglu

Uzun vadeli taksit yaparak cep telefonu, bilgisayar, laptop, televizyon vs. elektronik eşya almayı planlıyorsanız acele edin. BDDK’nın yeni düzenlemesine göre artık elektronik eşyada taksit yapılamayacak. 1 Şubat’tan itibaren yürürlüğe girecek olan bu uygulamayla cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik ürünler hiç taksite bölünmezken; beyaz eşya, mobilya gibi ürünler için de en fazla 9 taksit yapılabilecek.

İçindekiler

Elektronik marketler kampanya yapabilir

Üstelik elektronik eşyaların özellikle cep telefonu vs. gibi ürünlerin fiyatlarının Dolar ve Euro’daki kur artışına bağlı olarak yükselme ihtimali var. Eldeki stokları tüketmek isteyen elektronik marketlerin de kampanya hazırlığında olduğu vurgulanıyor. Bu yüzden özellikle elektronik eşya almak istiyorsanız hem kampanyalı hem fiyatı henüz çok artmamış hem de daha fazla taksit yapabileceğiniz bu dönemi kaçırmayın. Konuyla ilgili farklı açıklamalar olsa da, BDDK taksit sınırlamasının cep telefonunu da kapsadığını vurguladı.

Tüketici taahhütlü satışa yönlenir

Türkiye’de üretimi yapılmayan akıllı telefonların fiyatlarının döviz endeksine bağlı olarak artması ve taksitlendirmenin yapılamayacak olması belki de akıllı telefon kullanmaya meraklı Türk halkı için çok sevindirici olmayacak. Bu durum ancak Turkcell, Vodafone, Avea gibi GSM firmalarından taahhütlü satışını arttırabilir. Ancak 24 ay gibi uzun süreli taahhütlerden çıkmak isteyen tüketicinin ceza ödemesi gerekir. Bu yüzden taahhütlü bir ürün satın alacaksanız kampanya koşullarına mutlaka iyi göz gezdirin. Anlayacağınız eğer yakın dönemde cep telefonu almak istiyorsanız acele edin Enuygun.com’un en ucuz iphone, ipad, Galaxy sayfalarına bakarak fiyat karşılaştırması da yapabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1354 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar