Cep telefonuyla konuşmayı sevenlere ya da yüklü fatura ödemekten şikayet edenlere müjde. Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) GSM konuşma ücretlerinde yüzde 20 oranında indirim yaptı.

20 Temmuz’da geçerli olacak Bu indirime göre GSM firmalarının tarifelerinde de indirime gitmesi gerekecek. BTK’nın bu uygulaması 20 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak. Ağustos ayı görüşmelerinin yaklaşık yüzde 20 oranında indirimli olacağını şimdiden müjdeleyebiliriz.

Ara bağlantı ücretlerine de indirim

Kurul kararına göre Türkiye’de hizmet gösteren üç GSM firması Turkcell, Vodafone ve Avea’nın ara bağlantı ücretleri 2.56 kuruş ile 2.96 kuruş arasında olacak. GSM konusunda kalıcı ve vatandaş adına sürekli iyileştirici kararlar alan Bilgi Teknolojileri Kurumu’nu tebrik etmek gerekir.

Rekabet için gerekli

BTK bu indirim kararını sektörde rekabetin sürdürülebilir ve kalıcı olması için alındığını açıkladı. GSM tarifelerini karşılaştırmak ve avantajlı paketler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz GSM sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda tüm operatörleri karşılaştırabilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2330 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.