Tepkilerimiz, zevklerimiz çoğu kez burcumuzun özelliklerinin bir yansımasıdır. Hatta yeni biriyle tanıştığımız zaman onun hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için ilk sorduğumuz şey burcudur. Haliyle burçlarımız seyahat zevkimize de yön veriyor. Bakın bakalım, sizin burcunuz ne tür tatilden hoşlanıyor?

Maceracı Koç

Macerayı, yeni yerler keşfetmeyi seven Koç burçları çok uzak yolculuklardan da biraz çekinebilirler. Rafting, paraşüt gibi ekstrem sporlar onlar için şahane bir tatil anısı olacaktır. Yeni yerler keşfetmek Koçların doğasında var. Roma, Floransa gibi İtalyan şehirlerine gitmek ya da Londra ve Fethiye’de yamaç paraşütü yapmak iyi bir tercih olabilir.

Lüks tutkunu Boğa

Boğalar konforlu, lezzetli yemek seçenekleri olan lüks bir tatil yapmayı severler. Manzaralı konaklama yapabileceğiniz Yunan adaları, İsviçre’de bir göl kıyısı oteli ya da Abant gibi yerler Boğalar için güzel seçenekler. Tatilde spa keyfi yapmak, kitap okumak ya da tarih ve sanat eserlerini gezmek, Boğa burcu insanına iyi gelecektir.

Yerinde duramayan İkizler

İkizler burcunun özellikleri gibi hareketli bir tatil İkizlere iyi gelecektir. İkizler bir otelde günlerce kalıp güneşin altında yatmayı değil, aynı anda iki şehir ya da iki ülkeyi bile gezmek isteyecektir. Yeni yerler keşfedebileceği, hareketli bir yaşam süreceği küçük butik oteller işini görür. Öyle lüks ve konforlu bir tatil yerine, gezip tozabileceği yerler ister. New York, Londra gibi metropol şehirler ya da her gün başka bir adaya gideceği Yunan adaları turu size iyi gelecektir.

Duygusal Yengeç

Su grubu burcu olan Yengeçler için tatil demek ille de deniz kenarında bir tatil anlamına gelir. Ülkemizin güney kıyıları ya da yurt dışında yine deniz kıyısı yerler favori tatil mekanları olacaktır. Şöyle Antalya’nın 5 yıldızlı otellerinde güzel bir tatili ya da İspanya kıyılarını tercih edebilirsiniz.

 

Eğlence ve konfor düşkünü Aslan

Konforlu, keyifli bir tatil yapacağı ortamlar Aslan burçları için vazgeçilmezdir. Bu konuda tatilinin pahalı olmasını önemsemezler. İyi dinlenip lüks bir tatil yapmanın hayallerini kurarlar. Deniz kıyısı lüks bir otelde tatil yapmak, akşamları eğlenceli mekanların olduğu ve kalabalık yerler tam Aslan burcuna göre. Sakin tatil pek de onların tercihi olmaz. İtalya, Rodos, St. Petersburg ya da Fransa’daki şarap tadım kursları, iyi bir seçenek olacaktır. 

Araştırmacı Başak

Araştırarak gezip tozmaktan hoşlanan Başak burçları için yeni yerler keşfedebilecekleri bir tatil şahane olacaktır. Başak burçları aynı zamanda titiz oldukları için kalacakları yerde temizliğe çok dikkat ederler. Yeme içme konusunda da temiz ve hijyenik seçenekler bulmak onlar için önemli. Yurtdışında Paris, yurt içindeyse Kemer, Belek, Side’deki lüks otelleri önerebiliriz.

Burçlara göre seyahat rehberi

Estetiğe önem veren Terazi

Uyuma ve estetiğe önem veren Teraziler için planlı şehirler vazgeçilmezdir. Özellikle Kuzey Avrupa’da Kopenhag, Stockholm ya da Kanada’da Toronto gibi şehirler Terazilerin tercih edebileceği yerler olabilir. Renk, düzen ve uyum onları, Türkiye’de Bodrum ya da Fethiye’ye de götürebilir.

Gizemli Akrep

Gizemli yerlerden hoşlanan Akrepler için mistik şehirler baştan çıkarıcı olabilir. Yurtdışında Kazablanka, Marakeş gibi Fas şehirleri, Lizbon, Budapeşte, Prag, Kudüs gibi kentler iyi birer seçenek olacaktır. Yurt içindeyse Akreplerin mutlaka Mardin, Şanlıurfa ve Kapadokya’ya gitmesi ve buraların gizemli havası ve hikayelerini yerinde görmesini tavsiye ederiz.

Gezgin ruhlu Yay

Gezgin ruh Yaylar aslında hemen her yere gitmek isterler. Onlar tam bir macera ve seyahat tutkunudur. Eğlenceli gece hayatı da cazip gelebilir. Budapeşte, Tayland, Barcelona gibi yerler, Yay burçları için iyi birer seçenek. Dil konusunda da yetenekli Yaylar, farklı kültürlere ait birkaç kelime öğrenip konuşmak da isteyecektir. Yay burçları seyahat etmesi keyifli burçlar arasında yer alır.

Burçlara göre seyahat rehberi

Temkinli Oğlaklar

Temkinli maceradan çok fazla hoşlanmayan Oğlaklar için tarihi şehirler cazip gelebilir. Hindistan, Amsterdam, Paris ya da Brüksel gibi tarih kokan şehirler Oğlaklar için iyi bir tercih olabilir. Ama onlar yine kıyafetini, şemsiyesini alır, otelini önceden seçer ve tedbiri elden bırakmaz.

Yerinde duraman Kova

Hareketli, aynı zamanda lüks bir tatil özlemi çeken Kovalar için sıcak ve renkli şehirler iyi gelecektir. Yeni yerler görmek, gittiği şehirleri keşfetmek Kova burcunun en çok sevdiği şeylerin başında gelir. Moskova, Madrid, Rio de Janerio, Türkiye’den ise Bodrum, Çeşme ve Kaş gibi yerler doğru tercih olacaktır.

Burçlara göre seyahat rehberi

Romantik Balık

Romantik ve su kenarı bir tatil, Balık burcu için her zaman idealdir. Deniz kenarında geçirilen bir tatilde, su altı dalış yapmak, su altı fotoğrafı çekmek, yelken ya da sörf yapmak iyi bir deneyim olacaktır. Ada tatili, deniz kıyısı yerler ya da deniz ile doğanın buluştuğu Karadeniz turları balık burçlarına iyi gelecektir.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2316 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.