Kişisel özelliklerimizden zevklerimize kadar pek çok şey de burçlar belirleyici rol oynuyor. Hatta işi daha da ileri götürüp yıldız haritalarına göre hareket eden ya da günlük burçlarını bile okumadan yola çıkmayanlar var. Tatil tercihleri için de burçlarınızın özelliklerine göz atmak ister misiniz?

Hareketli Koç Koç

Hareketli ve heyecanlı tatil seven Koçlar için bu yıl biraz yorucu geçebilir. Hem dinlenecek hem de aktiviteler yapabilecek bir tatil iyi gelebilir. Örneğin Fethiye’de güzel bir otel konaklayıp araya bir de yamaç paraşütü aktivitesi ekleyebilirsiniz. Ortaçağ şehirleri Koçların sevdiği yerler.

Konfor sever Boğa

Lüks ve konforlu tatillerin vazgeçilmesi Boğalar tarihe de meraklıdır. Müzeleri gezmeyi, antik kentlere gitmeyi de sever. Yunan Adaları, Lüks bir otelde Bodrum tatili, Fransa’nın Akdeniz kıyılarını gezmek Boğa burcu insanına iyi gelecektir. Gurme turlarını da deneyebilirsiniz.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Hareketli İkizler

Yeni yerler keşfedebileceği tatiller yapmak tam İkizlere göre. Çünkü hareketli İkizler burcu insanını yerinde tutmak zor. Örneğin bir çok şehre giden gemi turları cazip gelebilir. Ya da Londra, Paris gibi dünyaca ünlü metropolleri gezmek iyi gelebilir.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Romantik Yengeç

Su grubu insanı Yengeç burçları deniz kenarı tatilini çok severler. Hatta lüks ve büyük oteller tam onlara göre yerler. Türkiye bu konuda şanslı. Güneyde özellikle Antalya’da bu konuda seçenek çok. Ya da Akdeniz kıyılarında örneğin İbiza Adası’nda ya da Balkanlarda Dalmaçya kıyılarında tatil yapabilirsiniz.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Eğlenmeyi seven Aslan

Aslan burçları hem konforlu hem de huzurlu bir tatil yapmayı severler. Ya da değişik yerler görebileceği gezilerden de hoşlanır. Türkiye’de örneğin gündüzleri denize girip akşamları eğlenebileceği Cunda, Çeşme ya da Bozcaada tatillerini sevebilir. Norveç fiyortları, St. Petersburg, Maldivler ya da Venedik gibi şehirler de cazip gelebilir.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Keşfetmeye meraklı Başak

Titiz Başaklar için tatilin olmazsa olması temizlik ve hijyendir. Öyle kirli eskimiş bir otele kesinlikle gitmeyin. Yeme içme konusunda da aynı titizliği gösterir. Lüks oteller eğer kültür turu yapacaksa da daha pahalı ama elit kişilerin katıldığı turları tercih eder. Bu sene Bakü, Cape Town size göre olabilir.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Planlı Teraziler

Planlı yerleşimi seven Terazi burçları özellikle temiz ve düzenli kentlere gitmekten hoşlanır. Bu yüzden Kopenhag, Toronto, Alanya gibi şehirleri önerebiliriz. Seçeceğiniz otelin renklerindeki uyumundan konforuna kadar dikkat etmeniz gereken noktalar var. Ama bu sene daha dinç bir tatil istiyorsanız İsviçre, Fransa ve İtalya’yı kapsayan mini bir gezi yapabilirsiniz.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Mistik Akrep

Mistik konularla ilgilenmekten hoşlanan Akrepler için tarihi şehirler baştan çıkarıcı olabilir. Kudüs, Marakeş, Prag ya da Budapeşte gibi tarihi kentleri önerebiliriz. İstanbul da onlar için biçilmiş bir kaftan. Türkiye’den ayrıca Mardin, Hatay ya da Şanlıurfa gibi şehirleri de önerebiliriz.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Gezgin Yay

Gezmekten çok hoşlanan Yaylar için tatil, hayatın olmazsa olmazıdır. Eğlenceyi de macerayı da severler. Uzakdoğu Tayland, Barcelona gibi yerler cazip gelebilir. Dil konusunda becerileri olan Yay burçlarıyla seyahat etmek keyiflidir.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Disiplinli Oğlaklar

Tatillerini bile çok sıkı bir süzgeçten geçirip iyi bir organizasyon yaparak giden Oğlaklar aksi durumlarla karşılaşmayı hiç sevmez. Onların mutlaka yanlarında yedek kıyafetleri, şarjları vardır. Garanticidirler biletlerini satın alırken de otel tercih ederken de markaya önem verirler. Yazın tatile çıkacaksanız Moskova’dan St. Peterburg’a doğru uzanan bir nehir turu yapabilirsiniz.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Eğlence sever Kova

Kovalar zeki ve atik bir burç olarak bilinir. Rio de Janario, New York, Bodrum ya da Çeşme Kovalar için iyi bir tercih. Akdeniz insanın sıcaklığını severler. Lizbon ya da Ibıza’yı da önerebiliriz.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Romantik Balık

Balıklar için romantik bir tatil şart. Hele ki sevdiği bir kişiyle gidecekse romantik tatil yapmazsa mutlu olamazlar. Su grubu burcu olduğu için deniz kenarı bir tatil olmazsa olmazları arasındadır. Seyşeller ya da Venedik gibi yerleri tercih edebilirler.

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Tuğba Hacıbayramoğlu
2318 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.