Yaz kendi modasını da beraberinde getiriyor. Hemen her yıl kıyafetinden içkisine ya da teknolojik gelişimine kadar pek çok şeyin modası da değişiyor. Örneğin geçen yıl selfie modası, bu yıl yerini çubukla ya da su altı kılıfıyla yapılan selfilere bıraktı. İşte bu yazın en popüler tatil trendleri...

Su altı telefon kılıfları

Su altı telefon kılıfları

Akıllı telefonlar çıktı çıkalı gençlerin elinden düşmez oldu. Önceden sadece plajda fotoğraf çekilirdi şimdi ise su altında bile fotoğraf çekebilen özel kılıflar sayesinde denizin altında fotoğraf çekimi popüler oldu.

Uçak Bileti

Selfie çubuğu

Selfie çubuğu

Plajlarda nedeyse 5-10 dakikada bir selfie çubuğu satanlara rastlamak mümkün. Eski simitçilerin yerini selfie çubuğu satan işportacılar almış.

Lahmacun-pide

Lahmacun-pide

Plajların gözde yiyeceği pide ve lahmacun bu yıl da popülerliğini sürdürüyor. Bazı yerlerde çok pahalı da olsa doyurucu özelliği nedeniyle yazın en çok tercih edilen yemeği olmuş.

Marina mekanları

Marina mekanları

Özellikle Bodrum'da Yalıkavak ve Çeşme marinaları bünyesinde barındırdıkları restoran ve mekanlarıyla en popüler adreslerden. Marinalarda hem mağaza hem de yeme içme mekanları olduğu için sadece tekne sahipleri değil, herkesin uğrak yeri olmuş. Özellikle Yalıkavak marina bu yılın en popüler mekanlarını barındırıyor.

Püsküllü plaj elbiseleri

Püsküllü plaj elbiseleri

Plaj partileri moda olunca mayo bikini üstü kıyafetlerde de çeşitlilik arttı. Bu yılın en popüler plaj kıyafetleri ya püsküllü ceketler ya da mayo üzerine giyilen erkek gömleği şeklinde gömlekler. Dantel elbiseler ve renkli bandanalar da çok moda.

Tüylü saçlar

Tüylü saçlar

Yazın küçük çocuklardan genç kızlara hatta orta yaşın üstünde kadınlara kadar hemen pek çok kişide renkli saç tüylerinden görebilirsiniz.

Frozen

Frozen

Meyveli ve buzlu içecek olan Frozen plajların en popüler içeceği. İçki konusunda seçenek çok ancak sıcaktan bunalanların ilk tercihi frozen.

FlyBoard

FlyBoard

Geçen yılın popüler aktivitesi Fly Board'u bu sene her yerde görmek mümkün. Jet ski ye bağlı bir boru aracılığıyla havalanıyorsunuz ve isterseniz havada akrobatik gösteriler de yapabiliyorsunuz. Özellikle Çeşme'de Fly Inn Beach'in aktiviteleri çok moda.


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN