Türkiye’de kredi kartı kullanımı her geçen gün yaygınlaşırken dünya genelinde ilginç özelikli kredi kartları çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi altından, diğeri de kıbleyi gösteren pusulalı kredi kartı

Kazakistan’da Sherbank, saf altından yapılmış ve üzeri 26 elmas ve sedef kakmalarla süslenmiş kredi kartı çıkarttı. Sadece 100 tane üretilmesi planlanan kredi kartına sahip olmak isteyenlerin 100 bin dolar masraf ödemesi gerekiyor. Sıkı durun bu kartın aidatı da öyle sıradan değil.

İçindekiler

Kartın yıllık 2 bin dolar aidatı var

Kart dünyanın dört bir yanında havaalanlarında lounge hizmetlerinden faydalanmanızı sağlıyor. Altından kredi kartının 2 bin dolar aidatı var Altından kredi kartının diğer olanakları arasında 250 bin dolarlık hayat ve sağlık sigortası da bulunuyor. Pos cihazlarında kullanılmak üzere plastik bir kartla birlikte sunulacak ürün, sadece Kazakistan'da yaşayan ve bankada hesabı olan müşterilere verilecek.

Araplardan kıbleyi gösteren kredi kartı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de devlete bağlı El Hilal Bank, "kıble kart" adını verdiği kredi kartı çıkarttı.

Hint bir yazılım firması tarafından geliştirilen kıble kartının içine yerleştirilmiş pusula sayesinde kart sahibi bulunduğu yeri belirttikten sonra Mekke şehrinin yönünü bulabiliyor.

Kartla birlikte verilen ülke endeksinden, bulunulan ülkenin numarası girilerek düğmeye yeniden basıldığında kartın üzerindeki minare, kıble yönünü gösteriyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN