Borç yapılandırma kampanyasının detayları

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Kredi kartı borcunu döndürmekte zorlananlar için düşük faizle borçlarını birleştirip yapılandırabilecekleri ihtiyaç kredisi kampanyaları başladı. İlk olarak Ziraat Bankası’nın başlattığı bu kampanyaya daha sonra Vakıfbank ve Halkbank da katıldı. Gelin borç birleştirme kampanyası hakkında ayrıntılı bilgi verelim.

24 aya kadar %1,10 faiz oranı var

Öncelikle bu kampanyalardan yararlanabileceklerin borç takibine düşmemiş olması gerekiyor. Kredi kartlarına uygulanan gecikme faizi aylık %2,75, borç birleştirme kampanyasında ise 24 aya kadar %1,10 faiz 60 aya kadar da %1,20 faiz oranı uygulanıyor.

Nakit ödemesi yapılmıyor

Kredi kartlarınızdan takibe düşmemişseniz ve bu borçlardan kurtulmak istiyorsanız Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’a başvurabilirsiniz. Başvuru sonrasında sizin diğer tüm bankalardaki kredi borçlarınız toplanarak bir ödeme planı sunulur. Sonrasında tüm kartlardaki borçlarınız kapatılır ve siz toplam borcunuzu her ay anlaştığınız bankaya ödersiniz. Size nakit ödemesi yapılmaz, borçlarınız kapanır ve kredi kartlarınız kapanır.

Faiz oranları %2,50'den başlıyor

Mevcut kartlarınız kapatılır

Birleştiren İhtiyaç Kredisi 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle geçerli olan banka ve kredi kartı borçları içindir. Kampanyadan yararlandıktan sonra kredi kartınız iptal edileceğini ve dilerseniz bu bankadan kredi kartı talep edebileceğinizi hatırlatalım. Ödeme planı hakkında örnek verecek olursak 10.000 TL kredi borcunu 24 ay vadeli ödemek isterseniz %1,10 faizle aylık taksitler 489 TL toplam geri ödemesi de 11.733 TL olacak. Aynı borcu 60 ay vadeli kapatmak isterseniz aylık taksitler %1,20 faizle 250 TL toplam geri ödemesi de 15.000 TL oluyor. Siz de borç birleştirme kampanyalarından yararlanmak isterseniz Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi’ye başvurabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar