Bir lahmacun ve ayranın 64 TL’ye satıldığı haberleriyle gündem olan Bodrum Beach’leri el yakıyor. Kişi başı 50 TL ile 150 TL harcama yapmadan bu plajlardan ayrılmanız imkansız. Üstelik bu astronomik rakamlara rağmen Bodrum’da beach sayısı her geçen gün artıyor. Bodrum Yalıkavak’taki Magi 20 TL ile en ucuz beach olarak dikkat çekerken, Türkbükü’de fiyatlar 150 TL civarında.

Yalnız bu beach’lerde akşam üstü partileri de ünlü olduğu için sabahtan girip hava kararana kadar çıkmama lüksünüz var. Bu plajlarda loca almak isterseniz yani biraz yan taraftakilerden ayrılmak gibi bir hevesiniz varsa kesenin ağzını biraz daha açmanız lazım: Localar zaten ateş pahası. Anlayacağınız herkesi oraya sokmazlar! Kanımca gençseniz, kendinize tatil arkadaşı arıyorsanız ya da gençlik dilinde piyasa yapmayı seviyorsanız bu beachler tam size göre. Ama çoluk çocuklu biriyseniz ya da yaşınız ilerlediği için kafanız gürültüyü kaldırmıyorsa, yanınızdakiyle dip dibe güneşlenmekten hoşlanmıyorsanız beach seçeneğini unutun. Ama Bodrum’da gitmişken beachlerde boy göstermeyi amaçlıyorsanız işte sizlere beach fiyatları.

5- Rixos Otel

Plajım konforlu olsun ancak ben kalabalıktan biraz uzaklaşmak istiyorum derseniz Torba’aki Rixos Otel seçeneğini deneyebilirsiniz. Otelin plajından yararlanmak için en az 100 TL harcama zorunluluğu var. Bodrum’da daha uygun fiyatlı beach arıyorsanız Ortakent’teki Fink ve Bitez’teki Beyaz’ı tercih edebilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.