Bankalararası Kart Merkezi (BKM), ödeme sistemi BKM Express’in mobil uygulamasını başlattı. Buna göre cep telefonunuzdan 7/24 cep telefonu numarasına ya da kartlara para gönderebileceksiniz.

Bugün tanıtımı yapılan uygulama çok basit. BKM Express mobil uygulaması Apple Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Üyeler kullandıkları e-posta adresi ve şifresiyle para göndermeye başlayabiliyor. Uygulama sayfasındaki “kart ekle” şıkkını tıklanarak kartlar tanımlanıyor. Bankadan gelen doğrulama şifresiyle de işlem yapılabiliyor.

İçindekiler

Uygulama çok kısa sürüyor

Kısa ve kolayca para göndermeyi sağlayacak işlem şöyle yapılıyor. Mobil uygulamanın ana menüsünde yer alan “Para Gönder” seçeneğinin ardından “Alıcı Seçimi” ile para gönderilecek telefon veya kart numarası ekrana giriliyor. Paranın gönderileceği banka ya da kredi kartını, ödeme türünü ve tutarını belirledikten sonra para transferi işlemi gerçekleştiriliyor. Alıcı da, cep telefonuna gelen SMS şifresiyle ATM’den 7/24 gönderilen parayı çekebiliyor.

İnternet alışverişi de yapılabiliyor

Bu sistemle dilerseniz internet üzerinden de alışveriş yapabiliyorsunuz. Satın alma işlemleri sırasında BKM Express şıkkı varsa onu seçip ödemenizi yapabilirsiniz. BKM Express ile Öde" seçeneğini tıklayarak BKM Express mobil uygulamasına yönlendiriliyor. Açılan uygulamada "e-posta adresi ve şifre" girişi ile BKM Express’te tanımlı tüm kartlara ulaşılabiliyor, doğrulama şifresi ile işlem onaylanarak alışveriş sonuçlandırılıyor.BKM Express bugün 150 üye işyeri ve 150 bin kullanıcıya ulaştı.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN