“Bireysel borcum bitsin” kampanyası

betulsungurlu

Gecikme faizinin sıfırlandığı bu kampanya, yaklaşık 32 bin kişiyi ilgilendiriyor. Kampanya ile TMSF’ye borcu olanlar sadece aldıkları kredinin anaparasını ödeyerek borçlarından kurtulabilecek. Ayrıca borcun ödenmesini takiben mali ve yasal kısıtlamaları da sona ermiş olacak.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, batık bankalardan devrolan bireysel kredi ( ihtiyaç, taşıt konut kredisi ya da kredi kartları, kredili mevduat hesabı) alacakları için yeni bir kampanya başlattı. Başvuruları 31.Aralık.2013 tarihinde sona eriyor.

Kampanya ile borçluların tüm faiz yükümlülükleri sıfırlanıyor ve sadece borç aslı talep ediliyor. Böylece borçlular geçmiş yıllara dair yüzde 375’lere varan gecikme faizi yükünden de kurtulmuş oluyor.

Kampanyadan yararlanarak ödeme yapan borçluların mali ve yasal kısıtlamaları da kaldırılarak kendilerine borcun sona erdiğine dair yazı verilecek.

Kampanya açıklamalarında başvuru yapan borçlulara kampanya süresince herhangi bir haciz işlemi uygulanmayacağı belirtiliyor. Ancak başvuru yaptığı halde verilen süre sonuna kadar ödeme yapmayanlar için etkin yasal takip süreci başlatılacağı uyarısı da ihmal edilmemiş.

Kampanyadan faydalanmak için bireysel@tmsf.org.tr adresine ya da dosya takibi yapan avukatlara başvurulabilir. TMSF’de bu konu ile 2. Tahsilat Daire Başkanlığı ilgileniyor.

betulsungurlu
Betül Sungurlu
339 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar