Çok tartışılan kart aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili kesin ve hızlı bir çözüm almak mı istiyorsunuz? Kolay Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BIMER) başvurarak kart aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili kesintileri geri alabilirsiniz. Bankaların kredi kartı aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili kesintileri, internet üzerinden yapılan başvurularla geri alınabiliyor.

 

İçindekiler

Bankalardan da talep edebilirsiniz

Kart aidatlarını geri alabilmek için pek çok yöntem kullanılıyor. İlk olarak bankanızdan böyle bir talepte bulanabiliyorsunuz. Bazı bankalar bu talebe olumlu yanıt veriyor müşterisini kaybetmek istemiyor, bazısı ise ret ediyor. Konuyla ilgili ayrıntıları Kart aidatını mahkemeye gitmeden nasıl alabilirsiniz başlıklı yazımızda öğrenebilirsiniz.

İkinci bir yol da Tüketici Hakları Dernekleri. Her ilçe kaymakamlığı içerisinde yer alan Tüketici Hakları Derneklerine vasıtasıyla iade talebinde bulunabiliyor. Dernek bazı durumlarda dava da açıyor. Sık sık duyduğumuz farklı şehirlerde açılan kart aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili davalar emsal dava olabiliyor.

Hızlı çözüm yolu

En hızlı ve etkin çözümlerden biri de Başbakanlık İletişim Merkezi BİMER üzerinden yapmak. BİMER başvuruları en kısa sürede ilgili Tüketici Hakem Heyetine gönderiyor. Bilgiler sisteme kayıt edilerek işleme konuyor. Tüketici Hakem Heyeti bankaya yazı ulaştırarak hesabına kesinti yapılan tutarı iade ediyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar