Seyahatlerinizi planlarken uçak biletlerinin pahalılığından şikayet ediyorsanız çözümü var. Bilindiği üzere uçak biletlerinin fiyatları uçuş günü yaklaştıkça artar, biletinizi erken alarak ulaşım masraflarınızı düşürebilirsiniz. Türkiye’de ilk olarak Enuygun’un başlattığı Bilet İptal Güvencesi (BİG) ile uçak biletinizi hiçbir gerekçe göstermeden, uçuştan 3 saat öncesine kadar iptal edebilir, bilet tutarının da %90’ını geri alabilirsiniz.

Bilet satın alırken dikkat!

Bilet İptal Güvencesi'yle bilet satın almak çok kolay. Enuygun’dan bilet satın alırken yolcu bilgilerinizi girdikten sonra aşağıda ‘Bilet İptal Güvencesi Ekle’ kutucuğunu göreceksiniz. Bu kutucuğa tıkladığınızda uçak biletinizi Bilet İptal Güvencesi ile almış oluyorsunuz. Böylelikle ihtiyaç duymanız halinde, uçuşunuzdan 3 saat öncesine kadar hiçbir gerekçe göstermeden biletinizi iptal edebiliyorsunuz.

Güzel bir tatil rotası çizelim mi?

Bilet alırken "Ya gidemezsem" endişesi yaşayanlardansanız, tatil planlarınızı ertelemeyin. Hadi gelin size yaz tatilinde vize derdiyle uğraşmayacağınız güzel bir rota önerelim. Vizesiz Balkan yolculuğa ne dersiniz? Önce uçakla Üsküp’e gidip, oradan kiralayacağınız araçla Ohri ve Manastır’ı gezebilirsiniz. Ardından Kosova’nın Prizren, Priştina şehirlerini keşfedebilirsiniz. Sonrasında Arnavutluk ve Karadağ’a doğru yolculuk yapabilirsiniz. Karadağ’ın dünyaca ünlü sahilleri Kotor ve Budva’nın muhteşem doğal güzellikleri sizi çok etkileyecek. Mostar, Saraybosna ve Belgrad’ı gezdikten sonra uçakla İstanbul’a dönüş yapabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Karayoluyla giderseniz Schengen vizesi gerekli

Bu rotayı Türkiye’den karayoluyla kendi aracınızla yapabilmeniz için Schengen vizesi gerekiyor. Ya Yunanistan ya da Bulgaristan üzerinden geçeceğiniz için Schengen vizesi almalısınız. Ancak yukarıdaki şehirlere uçarak orada araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Eylül ayının buralar için çok daha keyifli olacağını hatırlatalım.