• Anasayfa
  • Bilgi
  • BES'te devlet katkısını Takasbank'tan kontrol edebilirsiniz

BES'te devlet katkısını Takasbank'tan kontrol edebilirsiniz

tugbahacibayramoglu

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) katılımcıları, hesaplarına aktarılan devlet katkısı fonlarını Takasbank'tan takip edebilecek.

Takasbank AŞ’den yapılan açıklamaya göre bireysel emeklilik katılımcıları, e-Devlet şifrelerini kullanarak www.takasbank.com.tr web adresinde bulunan “Bireysel Emeklilik” linkinden bağlanıp, isimlerine açılmış hesaplarında mevcut fon değerleri ile birlikte hesaplarına aktarılan devlet katkısı tutarlarını da fon adedi ve piyasa değeri cinsinden kontrol edebilecek. Ayrıca, isteyen katılımcılar "Bireysel Emeklilik" linkine bağlandıktan sonra "Bilgilendirme İşlemleri" bölümünü kullanarak hesaplarında meydana gelen günlük bakiye değişimlerinin SMS ve/veya e-mail ile, aylık bakiye değişimleri ve aylık fon tutar bilgilerinin ise e-mail ile gönderilmesi için talepte bulunabilecek.

İçindekiler

Hesaplarınızı mutlaka kontrol edin

Bireysel Emeklilik yapanlar için hatırlatmak isterim. Sadece Takasbank değil diğer fonlarınızı da sık sık kontrol edin. Kontrolünüz sayesinde yatırımınızı daha kazançlı hale getirebilirsiniz. Ben 3 yıllık BES katılımımın sonunda aslında çok da kazançlı fonlara yatırım yapılmadığını gördüm ve fonlarım ile emeklilik şirketimi değiştirdim. Bu konuda sizin adınıza alınan hisse senedi, devlet tahvili, fon çeşitlerine dikkat etmenizi tavsiye ederim. Kazancınızı artırmak sizin elinizde, seçtiğiniz fon bugün karlı olurken yarın işler tersine gidebilir.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN