Vizesiz seyahat edebileceğimiz ülkelere hemen her ay bir yenisi daha ekleniyor. Son olarak Belarus ve Moğalistan ile vizelerin kaldırılmasına karar verildi. İlk olarak iki hafta önce Dışişleri Bakanı Ahmet Davutloğlu, Belerus ile vizelerin karşılıklı kaldırılması anlaşmasını imzaladı. Dün de Moğalistan ile vizelerin kaldırıldığı açıklandı.

 

İçindekiler

Başkent Minsk’te tarihi gezinti

Belarus ya da diğer adıyla Beyaz Rusya. Dağılan Rus Cumhuriyetleri’nden olan Belarus’ta başkent Minsk en çok turist çeken şehri. Oldukça güvenlik, ucuz ve kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bu şehir dünyanın en büyük kütüphanelerinden birini barındırıyor. Diğer Rus şehirlerinde olduğu gibi tam anlamıyla bir kültür kenti diyebiliriz. Kutsal Ruh Katedrali ya da St. Peter ve Paul Kiliseleri gezilecek tarihi yapılar. Belarus’a uçak bileti satın almak isterseniz uçak bileti sayfamıza girip tarih aralığını seçmeniz yeterli. THY’nın başkent Minsk’e uçuşu var. Haziran ayında gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü Kuzey yarımkürede olduğu için uzun saatler batmayan güneşin beyaz gecelerin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Moğolistan’da doğa turu

Türkiye ile vizeyi kaldıran bir başka ülke de Moğalistan. Cengizhan’ın ülkesi Moğalistan doğal güzellik eşsiz bucaksız toprakların ülkesi. Dünyanın nüfus yoğunluğu en az ülkelerinden biri. Çünkü dünyanın toprak büyüklüğü olarak en büyük 9. ülkesi ancak nüfusu 2,9 milyon. Düşünün siz orantıyı. Ulaan Baatar, Tuul Nehri üzerinde kurulmuş “Kızıl Kahraman” anlamına gelir ve Moğolistan’ın başkentidir. Bu kentte tarihi manastırlar, komünizm zamanında inşa edilmiş konutlar ve modern gökdelenlerin arasında tam bir tezat yaşayabilirsiniz. Ama asıl gezilecek yerler vadileriyle, gölleriyle dağlarıyla doğa turizmi yapmak isteyenler için bol seçenekli bir ülke. Vizesiz seyahat edebileceğiniz diğer ülkelerin listesini görmek için tıklayın..

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1759 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 15 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar