Bedelli Askerlik Kredisi kullanımı ne durumda?

mugekanbay

Bedelli askerlik koşulları ve bedelli askerlik kredisi heyecanla beklendiği kadar ilgiyle karşılanmadı. Yaklaşık olarak 460 bin kişiyi ilgilendiren bedelli askerlik uygulaması ve hemen işe girişip bedelli askerlik kredisi çıkaran bankalar ya da konut taşıt satın alımlarında dahi bedelli askerlikle bağlantılı ürünler çıkartan firmalar oldu. Ancak beklenen kredi patlaması henüz yaşanmadı.

Bu noktada bedelli askerlik kredisi almak için bedelli askerlik yasasının resmi gazetede açıklanmasını bekleyen ve başvurusunu yaparken kredi konusuyla ilgilenecek para sorununu çözeceklere bir kaç hatırlatma yapmak istedik:

Bedelli konusunu banka kredisi ile çözecekseniz hemen başvurmakta fayda var. Zira kötü kredi notuna kredi yok. Eğer kara listeye girmiş, takibe düşmüş ya da zamanında ödemelerinizde gecikme-sorun yaşamışsanız ve bu konuda bir endişeniz varsa, itiraz edebilmek için önünüzdeki süreyi iyi değerlendirmelisiniz.

Uzun zamandır çalıştığınız bir bankaya ve bir kaç alternatifli bedelli askerlik kredisi için başvurunuzu tamalayın ve böyle  bir risk olup olmadığını öğrenerek çözüm yolunuzu netleştirin.

Bedelli kredisi haberleri içinde sıkça rastladığımız konut ya da taşıt satışı ile bedelli ödeme planlarındansa teminat göstererek elden çıkarmama yolunu seçebilirsiniz.

Bedelli askerlik kredilerinde gördüğümüz ekstra avantajlardan biri de erteleme/öteleme imkanı. Bu imkan önemli gibi görünmekle birlikte bedelli askerlik kredisi seçerken öne çıkacak bir özellik olarak algılanmamalı. Faiz oranları, aylık ödeme ve toplam ödemenizi kriter olarak belirlemek doğru krediyi seçmenize yardımcı olacaktır.

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar