Bayramda huzurunuzu hiçbir şey kaçırmasın!

mugekanbay

Bayram geri sayımına başladık bile! Çoktan yola çıkan şanslılardansanız ne güzel, mesai bitimini bekliyorsanız, böylesi uzun bir bayram tatili için, o da güzel!

Bayram önerilerimiz hala değerli çünkü içinizde hala son dakika planlarıyla bir yerlere gitmeyi düşünenler olduğuna eminiz.

Bayram süresince ister tatilde olun ister aile üyelerinizle buluşmak üzere hareket halinde olun, kredi kartınızı sıkça kullanıyor olacaksınız.

Bu heyecanlı ve nispeten telaşlı geçen dönemde, kredi kartı kayıp çalıntı durumunda yapmanız gerekenleri hatırlatalım istedik;

  • Öncelikle cüzdanınızı boşaltın, gündelik kullanmadığınız kartlardan, fazla nakitten arındırın.
  • Pasaportunuzu yanınızda taşımayın, fotokopisini seyahatlerde yanınızda mutlaka bulundurun.
  • Cüzdan ya da çanta değil de direkt kredi kartınız çalındığında ise kart iptalini hemen bankanızı arayarak gerçekleştirin. Kayıp çalıntı bildiriminde, telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak bu işlemi hemen yapabilirsiniz. Bu işlemi durumu farkettiğiniz an yapmanız ve kart ile son gerçekleştirdiğiniz işlemi hatırlayıp bildirmeniz de önemli.

Çünkü, bankalar bildirimin yapıldığı tarihten 24 saat öncesine kadar yapılan harcamalar ile ilgili kart sahibini sorumlu tutmamak gibi bir insiyatife sahip.

Bayram boyunca kendize ve sevdiklerine güzel hediyeler verebilmek hele tatil sonrası eve dönüş hediyeleri verebilmek için kredi kartınıza ihtiyaç duyacaksınız, bu işlemleri hemen çözüp yedek kredi kartınızı da yanınızda bulundurmayı unutmayın. Ne de olsa bayram demek hediye demek!

Başlıkta da söylediğimiz üzere, siz olabileceklere hazırlıklı olun ancak bayramda huzurunuzu hiçbir şey kaçırmasın!

 


mugekanbay
Müge Kanbay
104 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN