Yaklaşan bayram tatili nedeniyle hava yolu firmaları yolcuların havalaanlarına erken gitmeleri uyarısında bulundu. Havaalanlarında özellikle bayram dönemlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle uçak kaçıranlar olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için havaalanına girerken kapıda ve içeride check-in işlemleri sırasında yaşanan yoğunluğu göz önüne alarak hareket etmenizde fayda var.

2 ya da 3 saat önce havaalanında olun

THY uyarı yayımlayarak özellikle İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan yoğunlukları göz önünde bulundurarak iç hat yolcularının en az 2 saat, dış hat yolcularının da 3 saat öncesinden havaalanında olmalarını istedi. Yolcuların sıkıntı yaşamaması için mobil uygulamalardan ya da internet sitelerinden de check-in yapabilecekleri hatırlatıldı.

Online check-in yaptırın

Havaalanı yoğunluğunu ve bayram trafiğini göz önünde bulundurarak uçuştan bir gün önce online check-in yaptırabilirsiniz. Kimlik bilgileriniz ve PNR numaranızla online check-in yaptırmak mümkün. Bavulunuzu da bu durumda online check-in yani Bagaj Teslim noktalarına teslim etmeniz gerekiyor. Eğer havaalanında gitmeden online check-in yaptırmadıysanız havaalanlarında bulunan kiokslardan da check-in yaptırabilirsiniz.

 

Bayram tatilinde havalimanı yoğunluğuna dikkat!

Merve Kılıç
106 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.