Bayram tatili son dakika önerileri

mugekanbay
İçindekiler

Bayram hızla yaklaşırken, telaş da devam ediyor. Bu yazıda sizlere bayrama günler kala, hem kredi-tasarruf planlarınızı hem bayram yolculukları ve bütçenizi ilgilendirecek bir check list hazırlamanızı tavsiye edeceğiz.

Her zaman söylediğimiz gibi yazmak ve listeler hazırlamak sizi unutkanlık ya da göz ardı etme risklerinden koruyacaktır. Eğer son dakika planları yapma halindeyseniz, bayram öncesi bu son düzlüğü iyi kullanmalısınız.

Memurum,

Kurban Bayramı sebebiyle maaşlarınız 4 Kasım'da yatıyor demektir. Bu bayram öncesi nakit sıkıntısını engellemek için iyi bir önlem gibi görünse de Kasım ayının son 15 gününü etkileyeceğinden bazı önlemler almalısınız;

  • Ayın 15'ine kadar erişemeyeceğiniz bir hesaba paranızı aktarın ve dokunmayın
  • Bu parayı kullanmak ihtiyacındaysanız, ayın sonu ve diğer ihtiyaçlarınızı da hesaplayarak, Bayram kredisi ve diğer ihtiyaç kredilerini inceleyin.
  • Kısa vadeli nakit avans ve ihtiyaç kredilerinin faiz oranları, ödeme koşullarını ve masraflarını karşılaştırarak en karlı seçeneği bulabilirsiniz.

Bayram kredilerini karşılaştırıp karar veremeyenler,

Karar almanın ve aksiyona geçmenin telafisi vardır ancak kararsızlığın telafisi daha zordur. Bu durumda ihtiyaçlarınızı netleştirin, kısa-orta-uzun vadeli nakit ihtiyacınızı belirleyin ve karşılaştırın. Kredi karşılaştırma yaparken önem vermeniz gereken detayları unutmayın;

  • Faiz oranı, maraflar dahil faiz oranı, dosya masrafı gibi koşulları öğrenmeden; kredinize ait tüm bilgilere sahip olamazsınız.
  • Bankanıza ve şubenize gösterdiğiniz sadakat önemli olsa da, karşılaştırma yaparak aldığınız kararlar sizin için en iyisidir.

Son dakikada tatil fırsatı çıktı ama uçak biletim yok

Hemen uçak bileti araştırmasına başlayın, ek sefer kampanyaları duyurulmaya başlandı bile, yurtiçi yurtdışı biletlere ulaşmanın en kolay yolu internet!

Yolculuğa çıkmadan önce kendinize bir liste hazırlamayı, bagajınıza sığabilmek için önerilerimizi ve dönüşte vereceğiniz hediyeler ek bütçeyi şimdiden ayırmayı unutmayın!

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar