Son dakika planları ile kurban bayramını geçirecek bir yerler bakınıyor ve uçak bileti arıyorsanız aynı zamanda 4 Kasım'da son bulacak ancak yine son dakikada uzatılabileceğini umduğunuz bayram kredileri araştırmak niyetindeyseniz, doğru yerdesiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar için internette arama yapmak vakitten kazandıracağı gibi ucuz bilet bulmak ve fiyat karşılaştırmak için de birebir! Eğer tur ile gitmiyorsanız, aktarmalı uçuşlarda bekleme ve gecikme sürelerinizi doğru hesaplamaya, öğrenmeye ve bekleme sürecini nasıl geçireceğinize karar verin. Hava alanları bu noktada bütçede gedik açabilir cinsten en azından hesaba kattığınız bir harcama kalemi olarak bekleme süresince harcayacağınız rakamı ekleyebilirsiniz.

Seyahat ederken otele para vermeyip yolculuk masrafı ile sınırlandırmayı istesek de bazen bu durum geçerli olamayabiliyor. Bu nedenle eğer bir otel rezervasyonunuz var ise yine opsiyonlu tutmayı, indiğiniz bölgede bire bir araştırma yaptıktan sonra check in yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Bayram önü araştırmalarınızı tam da bu tatil heyecanı öncesinde çözmeye çalışıyorsanız, sizin için en doğrusu internette araştırmak, karşılaştırmak ve başvurunuzu da bir kaç banka opsiyonuyla tamamlayıp gelecek sonucu beklemek.

Banka size ulaştıktan sonra ise, gerekli evrakları acilen ulaştırıp sonucu bekleyebilirsiniz. Eğer banka size gereken hızda dönmüyorsa, şubeyi yoklamak faydalı olacaktır. Ancak kredi faiz oranlarının hızlıca değiştiği şu günlerde kredi konusunda karar verdiyseniz fazlaca oyalanmadan ve başvurduğum kredi oranı bu kadar yüksek değildi ki diye hayıflanmadan önce sonuçlandırın deriz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2059 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.