10 güne çıkması gündemde olan Kurban Bayramı tatili için uçak bileti almak isteyenler acele edin. Bilet fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Arife günü olan 24 Ekim Çarşamba ve 29 Ekim Pazartesi günün de birleşmesiyle şimdiden 6 gün olan kurban bayram tatilinin, Bakanlar Kurulu kararıyla belki de 10 güne çıkması gündemde. Ancak şimdiden bayram tatili haftasındaki uçak biletlerine büyük ilgi var. Bu yüzden bilet fiyatları her geçen gün artıyor. Sizler için bayram haftasına bilet araştırması yaptık.

23 Ekim’de arife gününden bir gün önce Bodrum’a 51 TL’ye THY bileti alabilirsiniz. Hatta 22 Ekim Pazartesi günü 31 TL’ye bile THY bileti mevcut. Eğer dönüş için 31 Ekim’i tercih ederseniz THY’den 53 TL’ye bilet var. Antalya için 22 Ekim’de uçarsanız 51 TL’ye THY’den bilet satın alabilirsiniz. Dönşü için 42 TL’ye Sun Ekspress bileti mevcut. Adana’ya 97 TL Anadolu Jet, dönüş için de 94 TL’ye Sun Ekspress’den bilet bulabilirsiniz. Trabzon'a 91 TL'ye, İzmir’e 28 TL’ye bilet almanız mümkün. Ancak bu biletler çok kısa sürede tükeniyor. Son dakika bilet almanız durumunda aynı yönler için bir bilete 300-400 TL'ye kadar ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Uçak Bileti
İçindekiler

Yurtdışı seyahati de tercih edebilirsiniz

Yurtdışında da özellikle Ekim ve Kasım aylarında ılıman iklimi olan Dubrovnik'i de seyahat rotanıza ekleyebilirsiniz. Dubrovnik için bu günlerde bilet almanız durumunda gidiş dönüş vergiler dahil toplam 519 liraya bilet satın alabiliyorsunuz. Dubrovnik'le ilgili yazımızı da okuyarak seyahat ipuçları elde edebilirsiniz. Ya da İtalya ve İspanya gibi Ekim ayında havanın ılıman olduğu ülkeleri de seyahat rotanıza ekleyebilirsiniz. Tur şirketlerinden edindiğimiz bilgilere göre vizesiz gidebileceğiniz yakın ülkeler,

Makedonya, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Ukrayna ya da Balkan turları da son yıllarda ilgi gören bölgeler. Yavru vatan Kıbrıs ta Ekim ayı sonu denize girmek isteyenler için ideal olabilir...Kıbrıs'la ilgili seyahat yazımız da size fikir verebilir. Kurban bayramı tatilinde resmi olmasa bile pekçok kişi pazartesi ve salı gününü birleştirip 10 gün tatil yapmayı planlıyor.

Havalimanı ve karayollarındaki yoğunluğu da gözönünde bulundurarak tatil planlarını şimdiden yapanlar kazançlı çıkacak.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN