Seyahatlerde bavulunu kaybetme endişesi yaşayanlara müjdeli haber geldi. ABD’de sona eren ve dünyanın en önemli Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)’te TrakDot adlı valiz takip cihazı tanıtıldı.

Bu cihazı valizinizin içine yerleştirdiğinizde çantanızın yerini size an ve an bildiriyor. TrakDot adlı cihazdan gelen sinyalleri akıllı telefonunuzdan da takip edebiliyorsunuz. Ürünün fiyatı 49 dolar. Ancak 12,99 dolarlık yıllık ücret ve 8,99 dolar da aktifleşme bedeli var. Yine de bavulunuzu kaybetmenin maliyeti size ağır olacaksa ya da seyahatlerde bu tip sorunlarla karşılaşıyorsanız bu cihaza göz atmayı ihmal etmeyin.

İçindekiler

Akıllı telefondan takip ediliyor

Cihaz henüz piyasaya sürülmedi. Ancak cihaza benzer uygulamaları Android ya da İOS işletim sistemli telefonlarda da görebileceğimizi tahmin ediyorum. Teknolojik gelişmelerdeki hızı yakalamak artık neredeyse imkansız hale geldi. Günlük hayatta yaşadığımız sorunlar artık teknoloji firmalarının hemen her gün yeni ürünleri piyasaya sürmesine fırsat tanıyor. Zaten cep telefonları da artık hayatımızın merkezine girmiş durumda.

 

Cep telefonuyla konuşmaktan çok neler yapabileceğimizi paylaşıyoruz. Sosyal medya, bedava mesajlaşma hizmetleri, oyunlar, cep telefonundan kumanda edilebilen aletler vs günlük hayatımızın parçası haline geldi. Bu yüzden akıllı telefonlarla ilgili pek çok yeni gelişmeye daha tanıklık edeceğiz gibi geliyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar