Bavul hazırlığı için çok bilinmeyen 5 tüyo


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
10 Aralık 2019 | 51

Fazla bagaj ücreti ödemeden daha çok eşya almak ve seyahat sırasında elektronik cihazlarını kolayca şarj etmek isteyenler için çok fazla bilinmeyen ipuçlarını topladık.

1- Bilgisayara fazladan bagaj ödemeyin

Dizüstü bilgisayarlar özellikle iş seyahatlerinin vazgeçilmezleri arasında. Buna karşılık el bagajınız zaten yeterince ağırsa, içinden bilgisayarınızı çıkararak tarttırabilir ve böylece en azından birkaç kilo için fazladan ödeme yapmaktan kurtulabilirsiniz. İyi hazırlanmış bir bavul için daha fazla öneri yazımızda!

1- Bilgisayara fazladan bagaj ödemeyin

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2- Akıllı bir bavulla yola çıkın

Hiç olmadığı kadar rahat bir seyahat için klasik bavulları unutun! Yeni geliştirilen teknolojiler sayesinde artık siz bavulunuzu değil, bavulunuz sizi takip edecek! Aynı zamanda bilgisayarınızı şarj edebileceğiniz bölümleri de bulunan bavullarla ilgili bilgi için hemen tıklayın!

2- Akıllı bir bavulla yola çıkın

3- Sığmıyorsa üzerinize giyin

Özellikle soğuk kış aylarında bavula sığmayan kalın ceketlerinizi ve montlarınızı üzerinize giyerek yer kazanabilirsiniz. Böylece bavulunuzda diğer ihtiyaçlarınız için yer açabilir ve üzerinizdeki fazla giysileri uçakta çıkararak baş üstü dolaplarına yerleştirebilirsiniz.

3- Sığmıyorsa üzerinize giyin

4- Tek başınıza uçuyorsanız bunlara dikkat

Yola tek başına çıkanların yanlarında bir yardımcı bulunmayacağı için bavula koyacaklarına daha fazla dikkat etmelerinde yarar var. Yalnız gezginler özellikle gereksiz ve fazla eşyalardan kaçınmalılar. Mümkünse sadece küçük bir sırt çantasıyla yola çıkabilir ve önceden bir liste yaparak fazlalıkları çıkarabilirsiniz. Tek başına seyahat edenler için diğer bavul hazırlama önerileri burada!

4- Tek başınıza uçuyorsanız bunlara dikkat

5- Spor eşyalarınızı indirimli veya bedava taşıyın

Golf veya dalış gibi sporlardan biri ile ilgileniyorsanız, bu sporları yaparken gerekli ekipmanları bedava veya sadece küçük bir ücret ödeyerek uçağa alabilirsiniz. Bu arada, spor ekipmanlarınızı taşımak için uçacağınız havayolundan önceden bilgi almayı ve güncel ağırlık sınırlarını öğrenmeyi unutmayın.

5- Spor eşyalarınızı indirimli veya bedava taşıyın

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2145 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.