• Anasayfa
  • Bilgi
  • Bankalardan ticari krediler için yeni masraf kesintisi

Bankalardan ticari krediler için yeni masraf kesintisi

tugbahacibayramoglu

Ticari kredi kullananlar dikkat. Bankanız kredinizden tahsis ve değerlendime ücreti adıyla yeni bir masraf kesmiş olabilir. Hesaplarınızı kontrol edin.

Bankalar dosya masrafı ve sigortanın dışında ticari kredilerden tahsis ve değerlendirme ücreti adıyla yeni bir masraf  kesmeye başladılar. 6 ayda bir kesilen bu ücret bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Hasaplarınızı iyi kontrol edin ve bankanızla bu konuyla ilgili şimdiden pazarlığa girin. Bizden söylemesi...

Ticari kredilerde 250 TL kesen  banka olduğu gibi bu rakam, yüksek bir krediyse ve kredi geçmişte düşük bir orandan kullanıldıysa 2.500 TL’ye kadar çıkabiliyor. Yüksek faiz ortamında bazı hizmetler için ücret talep edilmediğini belirten bankalar, faizler düşünce gelirlerini arttırmak için böyle bir yola başvurdu. Bankalar kredileri her altı ayda bir yeniden verilmiş gibi kontrol ediyor. Ve bu altı aylık dönem sonrası yeni bir “Kredi tahsis ve değerlendirme” ücreti alıyor.  3 ayda ya da altı ayda bir alınan bu masraflar için bankanıza itiraz edebilirsiniz. Faizlerin düşmesi durumunda ihtiyaç kredileri ve konut kredileri için de böyle bir uygulama başlatılabilir.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN