1. Yöresel içecekler

Bangkok’ta herhangi bir markette de bulabileceğiniz Thai çayı, Thai kahvesi veya yasemin çayını hediye olarak ya da kendiniz için alabilirsiniz.

  1. Tropik meyveler

Belki bir daha sizin de yiyemeyeceğiniz çok değişik meyvelerden ikramlık olarak getirebilirsiniz. Guava, Jacfruit, Longan, Durian, Litchi, Mangkhut, Rambutan vb birçok tropik meyve olabilir.

  1. Spa ürünleri

Tropik meyvelerden yapılmış sabun ya da vücut losyonları da egzotik hediye seçenekleri!Her bütçeye uygun banyo ve vücut bakım ürünlerini şehrin farklı yerlerinde bulabilirsiniz.

  1. Thai İpeği

Meşhur Thai ipeğini sadece kumaş olarak ya da bu ipekten yapılmış şallar, örtüler, tablolar ve giysiler şeklinde alabilirsiniz.

  1. Thai el işçiliği ürünleri

Köylülerin yaptığı yöresel el işi ürünleri değerli hediyeler arasında yer alıyor. Celadon seramikleri, ahşap el oyması figürlü süs ve ev eşyaları bunlar arasında sayılabilir.

  1. Kelebek koleksiyonu

Bangkok’un hemen her yerinde gerçek kelebeklerden yapılmış tablolara rastlayabilirsiniz. Oldukça güzel bir hediye alternatifi daha!

  1. Budda figürleri

Tayland’ı en iyi simgeleyecek Buda figürlü heykeller de hediye alternatifleriniz arasında yer alıyor. Yalnız bu heykelciklerin bazılarını yurtdışına çıkarmanın yasak olduğunu hatırlatalım.

  1. Baharatlar

Safran gibi birçok pahalı baharatı Bangkok’ta oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz.

Betül Sungurlu
454 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.