Bali'de tatil yapmak için cezbedici 8 neden

muratekinay

Endonezya'nın en turistik adalarından Bali denince çok uzaklarda bulunan ve genellikle balayı tatilleri için tercih edilen bir yer akla geliyor. Muhteşem sahilleri, seyrine doyum olmayan manzaraları ve sessiz, sakin huzur köşeleri ile Bali tüm bunlar için doğru adres olsa da aslında daha fazlası demek.

İçindekiler

1- Batur Dağı'nda güneşin doğuşunu izle

Bali tatiliniz boyunca çok farklı yerler görebilir ve bir o kadar benzersiz deneyim yaşayabilirsiniz ancak kesin olan bir şey varsa o da her adımda nefes kesen manzaralarla karşılaşacağınızdır. Başlangıç için bu konuda daha ünlü bir yeri görmek isterseniz, sabah erken saatlerde Batur Dağı'na çıkabilirsiniz. Buraya turistik turlar düzenleniyor ancak dilediğiniz kadar kalmak için kendiniz de gelebilirsiniz. Bali tatilinin hayalini şimdiden kurmaya başlayanlar, hemen tıklayın ve en uygun uçak biletlerini karşılaştırın.

2- Aling- Aling Şelalesi'nden aşağı bak

Sadece Bali'nin değil, tüm dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak gösterilen Aling Aling Şelalesi, Bali tatilinizde atlamamanız gereken yerlerden. Yüksekliği 35 metreye ulaşan şelaleden kaymayı deneyen cesur ziyaretçilerin arasına katılabilir veya en azından manzarayı seyredebilirsiniz.

3- Sonsuzluk havuzlarında yüz

Havuza girerken bir taraftan deniz manzarasının keyfini çıkarmaya ne dersiniz? Bali'de bulunan sonsuzluk havuzları sayesinde bu hayalinizi gerçekleştirmeye hiç de uzak değilsiniz. Ada genelinde plajlarda fiyatlar biraz yüksek. Yani buralara gelirseniz, tahmin ettiğinizden daha fazla ödemeniz gerekebilir. Ancak yaşayacağınız unutulmaz deneyimleri düşünerek buna değip değmediğine karar verebilirsiniz.

4- Agung Volkanı'nı gör

Adanın en heybetli görüntülerinden birine sahip olan Agung Volkanı, Bali'de görebileceğiniz eşsiz yerler arasında. Adada dolaşırken kalabalık plajlardan veya turistik yerlerden uzaklaşmak isterseniz, dağın bulunduğu bölgede manzaralarla baş başa kalmak hiç de fena bir fikir olarak görülmüyor.

5- Tropikal lezzetleri dene

Bali'nin mutfağı da en az doğal güzellikleri kadar ünlü ve renkli. Adada Hindistan cevizi, ananas gibi bilinen meyvelerin dışında çok meşhur olmayan ancak lezzetli alternatifleri de deneyebilirsiniz. Bali'de Çin ve Japon gibi Uzak Doğu mutfakları çok seviliyor. Eğer bu konuda birkaç alternatif daha isterseniz, Bali'de ne yenir ne içilir galerimize göz atabilirsiniz. 6- Festivallerde eğlen Bali, neredeyse tüm yıl eğlenceli yerel festivallere sahne oluyor. Bunlardan biri olan Ubud Yemek Festivali'nde leziz geleneksel Bali yemeklerini ve dünya mutfaklarından farklı tatları deneyebilir veya Okuyucular ve Yazarlar Festivali'nde çok daha farklı bir atmosferi yaşayabilirsiniz.

7- Vizesiz tatilin keyfini sür

Yurt dışına çıkarken vize işlemleriyle zaman kaybetmek istemeyenler için de Bali uygun bir seçenek. Adaya 30 güne kadar seyahatlerinizde vize almadan uçabilirsiniz. Bu arada, Bali ile birlikte Avrupa'dan Asya ve Amerika'ya vize almadan görebileceğiniz ülkelere göz atmak isterseniz tıklayın yeter.

8- Aile villarında kal

Bali'de lüks otellerden daha küçük seçeneklere kadar konaklamak için birçok seçenek var. Ancak buraya gelen ziyaretçiler özellikle de büyük gruplar halinde seyahat ediyorlarsa genellikle aile villarını tercih ediyorlar. Yani Bali'de size özel bir bir villada arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte kalmanın sıradan bir otelde konaklamaktan çok daha rahat ve konforlu bir alternatif olabileceğini unutmayın. 


muratekinay
Murat Ekinay
468 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar