Haziran ayının 3. pazarı yani bu sene 19 Haziran'da Babalar Günü'nü kutlayacağız. Annelerimiz için giyimden aksesuara ev eşyasına kadar çok geniş bir yelpazede hediye seçeneği bulunuyor. Oysa ki babalar için hediye almak daha zor. Sürekli aynı hediyeleri almaktan sıkıldıysanız, bu yıl babanıza farklı bir armağan sunmak istiyorsanız, onunla birlikte vakit geçirip eğlenebileceğiniz alternatif seçenekleri hazırladım.

İçindekiler

Kültür Turu

Babanızın görmek istediği ama bir türlü fırsatını bulamadığı tarihi ve turistik yerleri içine alan bir tur fikri iyi gelecektir. Tarihi yerlere çok meraklıysa, Kapadokya ya da Efes, Meryem Ana, Şirince gibi yerlere gidebilirsiniz. Hem tarihi hem de denizi içine alan gezilerden hoşlanıyorsa örneğin Likya Turu iyi bir alternatif. Fethiye'den Kaş'a kadar ayrıntılı ya da kısa süreli farklı Likya Turu alternatifleri de var. İster babanızla beraber gidin, isterseniz de annenizle birlikte ikisini gönderin. Tatil fikri iyi gelecektir. Ya da dini seyahatlerden hoşlanan babanıza Konya Mevlana Turu, Şanlıurfa Balıklıgöl gibi yerleri içeren bir seyahat programı armağan edebilirsiniz. Bu arada Kudüs turları da son yıllarda çok popüler.

Kapadokya

Uçak Bileti

Lüks otel tatili

Babanız eğer gezmeyi çok sevmiyor ya da tarihi yerleri göreceği tatillerden hoşlanmıyorsa onu lüks bir tatil köyüne de götürebilirsiniz. Erken rezervasyonu kaçıranlar için iki önerim var. Genelde Rus turistlere çalışan oteller, bu sene fiyat kırdı. Antalya-Alanya bölgesindeki otellere göz gezdirebilirsiniz. Ya da Eylül ayı sonlarında yani Kurban Bayramı'ndan sonraki dönemde uygun fiyatlı oteller bulabilirsiniz. Yaz için Kıbrıs da iyi otel seçenekleri var. Kıbrıs uçak bileti sayfamızdan uygun fiyata uçak bileti de bulabilirsiniz.

Tatil Köyü

Hiç görmediği yerler

Aslında sürprizi bol bir hediye seçeneği arıyorsanız babanızın daha önce görmediği özellikle de görmek istediği yerlerden oluşan bir seyahat programı da yapabilirsiniz. Örneğin ona gitmek istediği bir yer için uçak bileti satın almanız eminim pantolon, gömlek vs. almanızdan daha çok hoşuna gidecektir. Hatta tatilden falan hoşlanmayan biriyse bile memleketine gitmek için sürpriz bir uçak bileti satın alıp bir zarfa koyup hediye edebilirsiniz. Örneğin şu sıralar bilet araması yaptım ve 20 Haziran tarihli uçuşlarda Trabzon ve Erzurum'a 89 TL'ye, İzmir'e 44 TL'ye, Antalya'ya 35 TL'ye Kıbrıs'a da 26 Haziran tarihine 69 TL'ye uçak bileti buldum.

Uçak planı yapan kişiler

 

Yakın yerler

Babanızla seyahate çıkma imkanınız yok o zaman yakın yerler seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Örneğin İstanbul'da günübirlik ya da 1-2 gece konaklamalı Ağva, Şile, İznik, Sapanca taraflarına kaçabilirsiniz. Yine Bolu, Abant, Amasra, Beypazarı Ankaralılar için iyi bir tercih olabilir. Yani şehrinize yakın tatil yörelerine deniz kıyısı sayfiye yerlerine gidip en azından bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Bolu

Vizesiz yurt dışı seyahati

Babanızı yurt dışına götürme fikrine ne dersiniz? Şimdi kim uğraşacak vizeyle diye düşünmeyin. Vizesiz de gidebileceğiniz çok güzel ülkeler var. Örneğin Balkan ülkeleri... Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya, Kosova, Arnavutluk ve Karadağ Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Hele babanızın kökenlerinde Balkanlardan göç etmiş birileri varsa bu seyahat onu çok mutlu edecektir. Daha ayrıntılı bilgi için Vizesiz Balkan Turu yazımıza göz atabilirsiniz. Yine Ukrayna, Gürcistan gibi ülkeler de Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Hatta yazınVizesiz Yunan Adaları Turu bile yapabilirsiniz.

Makedonya

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN