İçindekiler

Aylık 1.000 TL taksitle ev sahibi olmak ister miydiniz? Yanlış duymadınız bu ne bir konut projesi ne de yeni yapılan bir evin satış ilanı. Sadece sizin ayda 1.000 TL taksitle 80.000 TL’lik konut kredisi çekerek 100 bin TL ya da üzerinde bir ev satın alabileceğinize dair fikir yazısı.

Konut kredilerinde aylardır faizlerin düştüğü yönündeki haberleri sizinle paylaştık. Yaz aylarında %1,21’lerde olan konut kredisi faizlerinin bugün %0,76’lara kadar gerilemesi sevindirici. Hemen bir karşılaştırma yaptım ve ortalama 1.000 TL ödeyebilen bir kişinin 120 ay vadeli 80.000 TL kredi çekebileceğini gördüm.

500-600 TL kira ödeyenler

Kirada oturuyor ya da yeni evlenip ev sahibi olmanın hayallerini kuruyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. “Zaten 500 -600 TL kira veriyorum” diyenler. Ekleyin üzerine 400 TL daha ve 1.000 TL taksitle evinizin sahibi oluverin. Garanti Bankası indirimli mortgage kredisinde 120 ay vadeli 80.000 TL kredinin aylık taksitleri 1.017 TL. Faiz oranı %0,76.

2.000 TL aylık gelir yeterli

Üstelik aylık hane halkı geliriniz net 2.000 TL’nin üzerinde ise kredi çekerken bir çok bankada gelir yetersizliği sorunu  yaşamayacağınızı da öngörebilirsiniz.Tek yapmanız gereken şey aşağıdaki hemen başvur butonunu tıklamak. Gerisini konut kredisi uzmanları halledecek ve bankanız size geri dönüş yapacaktır. Kredinin kesin cevabı evinizin ekspertiz değeri ile birlikte verilse de kredi kullanıp kullanmayacağınızı bankanız size söyleyecektir.

Yastık altı altınlar

Ev sahibi olmanın hayalini kurmak yerine biraz cesaretli olun yeter. Kredi çekmek için gerekli yüzde 25 peşinat içinse birikimlerinizi, yastık altı altınlarınızı ya da mevcut otomobilinizin satışını yada yakın çevrenizden alacağınız borç para seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bir diğer alternatif de ailenizin sahip olduğu farklı bir evi de ipotek göstererek peşinatı karşılayacak kredi kullanmak. Faizler uzun süreli borçlanma için uygunken fırsatları değerlendirmek avantajlı olabilir. Alacağınız evin değerinin altında olması ya da kısa vadede değer kazanacak olması faiz avantajını fırsata çevirebilir.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar