• Anasayfa
  • Bilgi
  • Avrupa’nın yılbaşı pazarlarını gezebileceğiniz online ortamlar

Avrupa’nın yılbaşı pazarlarını gezebileceğiniz online ortamlar

nihanbayram

2020 yılı, hiçbirimizin tahmin bile edemeyeceği bir şekilde geçiyor. Yılın başında kurduğumuz hayaller ve yaptığımız planlar tamamen değişti. Bu süreç boyunca yeni alışkanlıklar edindik ve birçok konuya her birimiz farklı bir bakış açısıyla bakmaya başladık. Kutlamalar, tatiller ve eğlence anlayışlarımız da alıştığımızın dışında bir hal aldı. Bu nedenle 2020 yılının bitişini eskiden olduğu gibi kutlayamayacağız. Ancak yılbaşı için de yeni alışkanlıklar edinebiliriz. Yıl boyunca seyahatlerimiz kısıtlanınca yardımımıza yetişen sanal turlar, bu sefer Avrupa’nın birbirinden renkli yılbaşı pazarlarını gezdiriyor.

Charlottenburg Sarayı Yılbaşı Pazarı

Charlottenburg Sarayı Yılbaşı Pazarı

Yılbaşı pazarlarıyla ünlü Berlin’de kurulan tüm pazarların ayrı bir güzelliği var. Ancak bu yıl ne yazık ki birçok pandemi nedeniyle pazar kurulmayacak. Berlin pazarlarının hasretini çekenler ise Charlottenburg Sarayı’nın bahçesine kurulan pazarın sanal turuyla kendilerini avutacak. Charlottenburg Sarayı’nın da ışıklandırılmasıyla bir şölene dönüşen pazarın atmosferini buraya tıklayarak evinize getirebilirsiniz.

Uçak Bileti

Hyde Park Winter Wonderland

Hyde Park Winter Wonderland

Londra’nın en popüler destinasyonu Hyde Park’ta her yıl binlerce insanı ağırlayan ve Winter Wonderland adı verilen yılbaşı pazarı da pandemiden etkilendi. 70 metre yükseklikteki ışıklı dönme dolap ve her bir yanı ışıklarla çevrili yürüyüş koridoru, tüm şehre ve ziyaretçilerine görkemli bir yeni yıl kutlaması sunamayacak. Ancak bu renkli ve eğlenceli pazarın geçmiş dönemlerdeki videolarını buraya tıklayarak evinizde izleyebilirsiniz.

Manchester Yılbaşı Pazarı

Manchester Yılbaşı Pazarı

Her yıl Manchester’da yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlayan Manchester Yılbaşı Pazarı da bu yıl kapalı olacak. Uzun yıllardır istinasız her yıl kurulan pazarın 2020’de yaşanan olağanüstü şartlar nedeniyle açılamayacak olması herkesi üzüyor. Ancak buraya tıklayarak pazar tezgahları arasında sanal bir tura çıkabilirsiniz.

Viyana Yılbaşı Pazarı

Viyana Yılbaşı Pazarı

Viyana da yılbaşı pazarlarıyla ünlü bir şehir. Her yıl şehrin farklı yerleri rengarenk ışıklarla ve yılbaşı dekorasyonlarıyla süsleniyor. En meşhur olan yılbaşı pazarı ise Rathausplatz adlı meydanda kuruluyor. Bu yılbaşı pazarında fiziksel olarak gezemeyecek olsak da sanal olarak görebiliriz. Buraya tıklayarak hem pazarı izleyebilirsiniz hem de kar yağışını izleyerek mest olabilirsiniz.

Noel Baba Köyü

Noel Baba Köyü

Yılbaşı pazarlarından bahsettikten sonra Noel Baba Köyü’nden bahsetmeden olmaz. Özellikle yılbaşı havasına kar olmadan giremeyenler için ideal bir destinasyon olan Lapland’e kurulu Noel Baba Köyü’nü canlı yayın üzerinden izleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak evinizden yılbaşı ruhunun en güzel yaşanacağı yeri görebilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
422 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN