Avea, kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefon Avea inTouch’ı tarifeye ek ayda 1 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sundu.

Akıllı telefonlardaki rekabet GSM firmalarını da telefon üretmeye yöneltti. Vodafone ve Turkcell’in benzer kampanyalarından sonra Avea da kendi telefonunu üretti ve 1 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkardı. Özelleştirilmiş 3 boyutlu teması bulunan yeni cep telefonuyla birlikte Avea Müzik'ten 200 şarkı, 3 ay boyunca 1 GB internet ve Tivibu cep aboneliği de hediye edilecek.

Müşterilerinden her 5 kişiden birinin akıllı telefon kullandığını belirten Avea yetkilileri, bu oranın yakın zamanda daha da artacağını açıkladı.

 

Nokia Lumia 920 ve 820’yi tanıttı

Windows Phone 8 işletim sistemli cihaz ailesinin Türkiye'de piyasaya sürülen ilk üyeleri olan Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820'yi tanıttı. Nokia’nın tanıttığı Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Lumia serisi cihazlar, en son PureView kamera teknolojisi, yeni navigasyon deneyimi ve kablosuz şarj özelliği gibi pek çok yeniliğe sahip.

Nokia Lumia 920

Yeni serinin amiral gemisi Nokia Lumia 920, PureView teknolojisinin en güncel sürümünü içeriyor. Mercek teknolojisini kullanan kamerasıyla Nokia Lumia 920, rakibi akıllı telefonlara göre flaşsız 5 kat daha fazla ışık alabiliyor. Böylece hem geceleri hem de iç mekânlarda parlak fotoğraflar ve videolar çekmek mümkün. Nokia Lumia 920’nin Nokia Bilen Göz uygulaması da var. Böylece şehrinizin bir sokağına ya da binasına kameranızı doğrultarak restoranlar, mağazalar ve oteller hakkında bilgilerin önünüzde açılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Kablosuz şarj Nokia Lumia 920 aynı zamanda Nokia'nın gelmiş geçmiş en güçlü bataryasıyla birlikte geliyor ve kullanıcıları günlük hayatta kullanımı kolaylaştıran kablosuz şarj özelliğiyle ilk kez tanıştırıyor.

Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820 aynı tek parça görünümüne ve değiştirilebilir kapak tasarımına sahip. Değiştirilebilir kapaklar telefonun kablosuz şarj edilmesini de mümkün kılıyor.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.