Atlasjet'ten Mykonos'a haftada 7 sefer


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
10 Aralık 2019 | 60

Tatilde Yunan Adaları’na gitmekten keyif alıyorsanız Atlasjet’ten güzel haber var. Atlasjet, Mykonos uçuşlarını haftada 7 sefere çıkardığını açıkladı. İstanbul Sabiha Gökçen’den 1 saat 15 dakikada varabileceğiniz Mykonos gerçekten de denizi, güneşi ve mimarisiyle dünyanın ünlü tatil cenneti köşelerinden biri.

20 kilo bagaj hakkı

Üstelik Atlasjet uçuşlarınıza 20 kg bagaj hakkı veriyor. Sizin için hemen uçak bileti araması yaptım ve enuygun.com uçak bileti sayfamızda gidiş dönüş toplam 626 TL’ye uçak bileti buldum. Ağustos ve Eylül ayları için daha uygun fiyata bilet bulabilirsiniz.

Gece hayatı çok renkli

Mykonos sabahın ilk ışıklarına kadar süren renkli gece hayatı eğlencelerine istinaden Avrupa Jet sosyetesinin de tercihi olmakla birlikte Yunan adalarının en gözde ve en uğrak yeri. Mykanos’ta ya da diğer Yunan adalarında dikkatiniz çeken en önemli konu beyaz badanalı evler. Mimarisi çok şirin ve size masalsı bir atmosfer hissi veriyor. Liman çevresinde çok sayıda kafe ve restoran bulabilirsiniz. Bir akşam balık ve deniz mezelerinden oluşan bir yemeğe çok da fazla para vermeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Gece hayatı çok renkli

Küçük Venedik bölgesi Alefkandra

Adanın en ilgi çekici kiliselerinden biri de Pangia Paraportiani Kilisesi. Farlı zamanlarda yapılmış 5 küçük kilisenin birleşmesiyle oluşturulmuş. Alefkandra bölgesi ise turistler tarafından Venedik’e benzetildiği için Venedik bölgesi olarak da biliniyor. Kıyı boyunca iki katlı balkonlu çok şirin evler görebilirsiniz.

Matoiyianni Caddesi ise adanın en sosyetik yeri. Bu cadde boyunca ünlü markaların mağazalarını görme şansınız var. Adada bütçenize göre farklı plajlar bulabilirsiniz. Yemek lezzetinde ise damak tadımıza uygun Ege mutfağı yemeklerini bulabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2185 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.