Atlasjet Simferpool seferlerine başladı

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Atlasjet Ukrayna’nın Simferpool kentine uçuşlarını başlattı. Biletler her şey dahil 99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Üstelik bu uçuşlarda bir kişinin 40 kilo bagaj hakkı bulunuyor.

Atlasjet’in İstanbul-Simferpool seferleri Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 11:00’de kalkıyor. Aynı gün Simferpool-İstanbul uçuşlarının saati ise 13:30. Uçuşlar 1 saat 40 dakika sürüyor.

Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti

Simferpool Osmanlı’daki ismiyle Akmescit Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti. Bu şehirde neler yapılır, nerelere gidilir? Merak ediyorsanız işte yanıtı: Simferpool aynı zamanda eski bir Rus şehri olduğu için şehirde ulaşım sorunu çekmezsiniz. Toplu taşıma yaygın. Hatta bu şehirle Yalta arasındaki troleybüs hattı, dünyanın en yüksek ve en uzun hattı olarak biliniyor.

Çiğ börek severler

Eğer hamur işlerine meraklıysanız hele de çiğ börek seviyorsanız şanslısınız. Tatar mutfağının bu meşhur böreğini Simferpool’da çok iyi yapan yerler var. Bir de şiş kebapları lezzettli.

Nerelere gidilir?

Şehirde Kebir Camii, Neapolis Antik Kenti, Bahçesaray, Şehir Müzesi gibi tarihi ve turistik yerleri gezebilirsiniz. Tabi şehrin kalbinin Lenin Meydanı’nda attığını da hemen hatırlatalım. Simferpool’a uçak bileti satın almak isterseniz enuygun.com uçak bileti sayfasını tıklamanız yeterli. Buradan uygun fiyata bilet satın alabilirsiniz. Bu şehre yanı zamanda THY’nin de tarifeli seferleri olduğunu hemen hatırlatalım.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar