• Anasayfa
  • Bilgi
  • Arkadaş gruplarıyla tatil planı nasıl yapılır?

Arkadaş gruplarıyla tatil planı nasıl yapılır?

tugbahacibayramoglu

Arkadaş gruplarıyla tatil planı nasıl yapılır? Arkadaş grubuyla tatil hem çok eğlenceli geçebilir hem de bazı plansızlıklar ya da gruba uyumsuz kişilerin dahil edilmesinden dolayı çekilmez hale gelebilir. Tatil sonrası ya çok uzun yıllar sürecek dostlukların temelleri atılır ya da arkadaşlık ilişkisi bir daha görüşmemek üzere sonlanabilir. Hatta tatil keyfi içinden çıkılmaz enerjinizi bitirecek bir hale bile dönüşebilir. Arkadaş gruplarıyla tatile çıkacaksan önerilerimize dikkat ederek seyahatini daha keyifli hale getirebilirsin.

İçindekiler

Birbiriyle uyumlu kişileri seçinarkadastatil

Yeni tanıştığın birini tatil listesine alırken iki kere düşün. Az tanıdığın, huyunu suyunu bildiğin kimselerle hemen tatile çıkma fikri risklidir. Hele ki uzun süreli bir tatil yapacaksan seyahatin kabusa dönüşebilir. Ya da tatil öncesi küçük buluşmalarda yemek organizasyonlarında bir araya gelip grubun birbiriyle uyumlu olup olmadığını gözlemleyebilirsin.

Farklılıklar gruba renk katararkadastatil2

Kalabalık bir grupsanız üyeleri farklı yetenekleri olan kişilerden seçmek tatili daha keyifli hale getirebilir. Yemek yapmayı iyi bilen yemekleri yapan, organizasyon yeteneği olan bu işi üstlenir, finansçı olan tatil bütçesini düzenler vs. farklı kişiler seyahatinize zenginlik katabilir.

Uçak Bileti

Ortak hesap yapın ya da harcamaları kişiselleştirinarkadastatil3

Konaklamadan yemeğe içmeye kadar pek çok şey ortak yapılacaksa bir havuz hesabı açıp buraya herkes parasını koyabilir. Bu durum ödemeleri yapmayı kolaylaştırır. Eğer yeme içme konusunda benzerlik yoksa restoranlarda ayrı adisyonlar açılabilir. Bu konuda koşulları baştan koymakta yarar var.

Çocuklu seyahat edecekseniz dikkat!arkadastatil4

Eğer ortak arkadaş grubunda çocuklu kimseler varsa çocukların yaş gruplarının birbirine yakın olmasına özen gösterin. Çok aralıklı yaş grubunda çocuklar birbirleriyle anlaşmakta zorlanabilir. Ancak çocuklar mutlu anlaşıyor ve kavga etmiyorsa inanın tatil size çok daha eğlenceli gelecektir. Çocukların ufak tefek kavgalarını dert etmeyin siz konuyu dinleyene kadar onlar yeniden barışıp oynamaya başlarlar bile.

Kuralları baştan koyunarkadastatil5

Kalabalıkla arkadaş eş dost gruplarıyla yapılan tatillerde kuralları baştan koymanın çok büyük katkısı var. Yemek saatinden yolculuk saatlerine kadar kuralcı olunmazsa saatler geçer ve bir şey yapılamaz. Organizasyon yönü güçlü olan kişi planlamayı yapsın ve herkes bu saatleri kabul edeceğine dair onay versin.

Whatsapp grubu kurunarkadastatil6

Modern teknolojinin nimetlerinden de yararlanmak lazım. Öyleyse seyahate çıkmadan önce whatsapp grubu kurarak işe başlamakta fayda var. Tatil planı, nereye gidilecek hangi günler, yolculuk saatleri, gezilecek yer önerileri tüm bunları gruptan paylaşın. Yapılan harcamalar, gidilecek yerlerin listesi, konaklama alanları vs. hepsinin yazılı olup herkesin görmesinden fayda var.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1288 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN