Yaz ayı denilince akla ilk gelen yerlerin başında Antalya geliyor. Rusya, Almanya, Amerika, İngiltere ve çok sayıda farklı ülkeden Antalya’nın dünyaca ünlü plajları ve gece hayatı için turistler bu bölgeye akın ediyor. Her yaz 10 – 12 milyon turistin geldiği bu gözde bölgemizde popüler tatil yerlerini sizin için listeledik:

Kemer

Plajlarının çoğu mavi bayraklı olan Kemer’de çok sayıda beş yıldızlı ve her şey dahil konseptli otel bulunuyor. Rafting meraklıları için de hoş parkurların olduğu ilçede Beydağları ve Ayışığı Plajı gibi görülmesi gereken yerler de var. Ayrıca Kemer'in otelleri dünya kalitesinde. Turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

Kaş

Kano, yelken, jet ski gibi su sporlarının neredeyse hepsini yapabileceğiniz bir coğrafyaya hoş geldiniz. Kaş’ta da çok güzel plajlar ve yürüyüş parkurları var. Kaş otellerine bakmak isterseniz bu sayfaya bir göz atın.

Alanya

Alanya için küçük Almanya da deniliyor bunun nedeni ise yaklaşık 10.000 Alman vatandaşının burada yaşıyor olması. Gece hayatı ve plajları ile de ünlü olan Alanya’da yerel halk turunçgiller ve turizmden para kazanıyor. Genelde şifa arayan yerli yolcu için de Damlataş mağaraları alternatif bir adres. Alanya otelleri için tıklayın.

Belek

Yeşil ve mavinin buluştuğu özel bir yer olan Belek son yıllarda futbol takımları tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Otellerin futbol ve golf sahaları olması da bunda etkili.  Aspendos Tiyatrosuna da çok yakın, eğer Belek’e tatile geldiyse kesinlikle buraya uğramalısınız. En uygun belek otelleri için tıklayın.

 

Manavgat

Bu ilçenin adı söylendiğinde aklınıza elbette Manavgat Şelalesi geliyor. Manzarasıyla ünlü bu şelalenin kaynağı olan Manavgat çayında rafting de yapılıyor. Manavgat'ta nerede kalınır?

Demre

Türklerden daha çok yurt dışındaki insanların bildiği bir yer Demre bunun nedeni ise efsanevi Noel Baba karakterinin burada yaşamış olması. Demre'de kalmak isteyenler için oteller de var.

Olimpos

Yazın festivallerin ve şehir hayatından uzak durmak isteyenlerin adresi Olimpos, sahilde şarkı söyleyen gençleri ve mükemmel denizi ile ünlü.

Antalya'da ne yenir ne içilir diye merak edenler bu yazımızı inceleyebilirler.

Antalya'da nereye gitmeli? öğrenmek isteyenler bu linkten öğrenebilirler.

Cem Dişbudak
101 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.