Antalya Ekim ayında denize girebileceğiniz, geniş caddelerinde yürüyüşler yapabileceğiniz, falezlerinde güzel manzaralar seyredebileceğiniz güzel bir şehrimiz. Antalya, Ekim ayında bir de festivaliyle daha da çok ünleniyor. Ekim ayında Antalya merkezdeki otellerde konaklayıp bir de Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne tanıklık etmek ister misiniz?

Altın Portakal Film Festivali 10-18 Ekim tarihleri arasında

Türkiye’nin en eski ve uzun soluklu film festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu yıl 10-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Bu yıl 51.düzenlenecek festivalde onur ödülü, Haldun Dormen, Tarık Dursun Kakınç ve Nilüfer Aydan’a verilecek. Korteje katılın Festivalden aklımda kalan en güzel anı, seneler önce seyrettiğim ve ünlü oyuncuların Antalya’nın Konyaaltı Bulvarı gibi caddelerinde yaptığı kortej yürüyüşleriydi. Bu artık gelenekselleşti. Antalyalılar ünlü oyuncuları yakından görme fırsatını yakalıyorlar. Bu yıl kortejin tarihi henüz belli olmadı ona göre seyahat programınızı ayarlayabilirsiniz.

Antalya'da deniz, güneş ve festival keyfi

 

Şehir içinde deniz keyfi Antalya’da gerek Konyaaltı, gerekse de Lara tarafında çok güzel 5 yıldızlı oteller var. Üstelik Ekim ayında gecelik konaklama fiyatları her şey dahil 100 TL’ye kadar düşüyor. Otellerin pek çoğunda aqua park, eğlence mekanları, alternatif restoran seçenekleri bulunuyor.

Antalya'da deniz, güneş ve festival keyfi

Nerelere gitmeli?

Ama tabi Antalya deyince Kaleiçi’ne uğramadan olmaz. Bence burası hala Antalya’nın en güzel yerlerinden birisi. Falezlerin arasında İstanbul’daki Ortaköy’ü andıran Kaleiçi’nde turistik dükkanlar ve kafeler var. Eskiden eğlence mekanları sadece burada olurdu şimdi bütün şehre yayıldı. Antalya, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şehirlerinden birisi. Bu kentteki değişime şaşırıyorum. Üniversite yıllarında sadece Konyaaltı Caddesi ve plajı olan bu şehirde artık alternatif çok yer var.

Antalya hem büyük şehirlerdeki olanaklara sahip hem de şehrin içerisinde denize girilebiliyor. Ya da küçük bir şehir merkezi otelinde kalarak plajlara kendiniz de gidebilirsiniz. Yine kent merkezinden Düden Şelalesi’ne minibüsle gidebilirsiniz. Her ne kadar kent merkezinde olmasa da şirin turistik ilçesi Kemer, Noel Baba’nın memleketi Demre, dalış yapacaksanız Kaş ve şelalesiyle meşhur Manavgat gibi ilçelerini de gezebilirsiniz. Yani birkaç günlük bir program yapıp hem denize girip hem de kültür tarih gezileri yapabilirsiniz.

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.