Çocukluğunda elinden tutup seni gezdiren anneni şimdi sen mutlu etmek ister misin? Bu sene anneler günü 12 Mayıs Pazar’a denk geliyor. Mayıs ayının ılık havasında annenizle birlikte güzel programlar yapmaya ne dersin? İster birkaç gün bir yerlere gidin, istersen de yakın mekanlar için keyifli programlar yapın.

İçindekiler

Polenezköy-Riva

İstanbul’da annenizle birlikte keyifli bir gün geçirebileceğiniz yerler çok. Sahiller, tarihi yerler hatta AVM’ler. Ancak doğayla baş başa kalabileceğiniz bir rota istiyorsanız Polenezköy, Riva, Ağva ve Şile baharın en keyifli yaşandığı en güzel manzaralara sahip yerler. Polenezköy-Riva ya da Ağva-Şile bu bölgeyi iki farklı bölüme ayırarak gezerseniz daha keyifli olur. Konaklama yapmak isterseniz Ağva otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Riva İstanbul

Uçak Bileti

Foça

İzmirliler için de seçenek çok. Çeşme ve Alaçatı ilk sırada tercih edilen yerlerden ancak İzmir’in şirin ilçesi Foça için de program yapabilirsiniz. Foça limandaki balıkçılarda birbirinden lezzetli mezeler balık türleri sizi bekliyor. Hatta Mayıs ayı için İzmir uçak bileti fiyatları da uygun. Bir gece konaklamalı İzmir programı yapmaya ne dersiniz? İzmir uçak biletleri için tıklayabilirsiniz.

Foça

Adrasan

Antalya ve çevresi için kararsız kaldım. Kemer, Kaş, Side, Manavgat, Alanya o kadar çok gidilecek yer var ki. Ama daha doğal bir adres arıyorsanız Adrasan ya da Olimpos tam size göre. Mayıs ayında fiyatlar uygun, dilerseniz Antalya’nın beş yıldızlı ultra lüks konforlu otellerinde annenizi şımartacak bir tatil yapın.

adrasan

Amasra

Karadeniz kıyısı şirin tatil beldesi Amasra özellikle Ankara ve çevresinde oturanlar için güzel bir anneler günü geçirebilecekleri bir yer. Amasra’da balıkçılar da güzel bir ziyafet çekip çarşısında gezinin. İki günlük bir program yapacaksanız da rotanıza Safranbolu’yu eklemeyi unutmayın.

amasra


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1483 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar