Sizin için uzun yıllar emek sarf etmiş çok sevdiğiniz, değer verdiğiniz annenizi minik bir tatille ödüllendirmek ister miydiniz? Birkaç günlüğüne yakın yerlere ya da Fethiye, Marmaris gibi artık Mayıs ayında denize girebileceğiniz bir yerlere gitmek harika olabilir. Sizin yerinize araştırdım. Otel ve uçak bileti fiyatlarına göz gezdirdim, benim önerilerime göre ya da bu önerilerden esinlenerek tatil planı yapmaya ne dersiniz…

Enuygun Hediye Kart yollayın

Annenizle birlikte tatil planlamak ya da ona uçak bileti almak güzel hediye seçenekleri olabilir tabii ama gezmeyi hayal ettikleri yerlere bilet alırken kullanabilecekleri bir hediye de verebilirsiniz. Enuygun Hediye Kart, annenizin dilediği zaman dilediği destinasyonlara istediği hava yolunun uçuşunda kullanabilecekleri bir hediye. İstediğiniz miktarda Enuygun Hediye Kart’ı annenizin beğeneceği tasarım seçerek ve mesajınızı yazarak buradan gönderebilirsiniz. Anneniz de gezip görmeyi hayal ettiği yerlere gitmek için sizin yolladığınız Enuygun Hediye Kart ile kendi istediği tarihte bilet alabilir.  

Birlikte görmediğiniz bir yerde hafta sonu tatili geçirin

Annenizle birlikte daha önce gitmediğiniz ya da annenizin gitmekten hoşlanacağı bir şehre gidip haftasonu kaçamağı da yapabilirsiniz. Ya  da annenize, memleketine eş dost akrabasına gitmesi için ya da görmek isteyip de göremediği bir yer için uçak bileti de satın alıp hediye edebilirsiniz.Sizin için bilet araması yaptım ve örneğin Mayıs ayında gidiş dönüş her şey dahil Antalya'ya 102 TL, İzmir'e 100 TL, Trabzon'a 112 TL ve Dalaman'a 120 TL'ye bilet buldum. Mayıs ayının genelide uçak bileti fiyatları gayet uygun. Dilerseniz uçak bileti sayfasından karşılaştırma yapabilirsiniz.

Anneler Günü alternatif hediyeleri

Yalova'da kaplıca keyfi

Kaplıca tatilinden hoşlanan annenize Yalova’da spa keyfi yapabileceği bir seçenek sunabilirsiniz. Ülkemizin pek çok şehrinde kaplıca otelleri var. Türkiye’deki kaplıca merkezleri başlıklı yazımızda da bu merkezleri anlatmıştık. Ancak İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi büyükşehirlerde yaşayanlar için Yalova iyi bir seçenek olabilir. Yalova’da Yürüyen Köşk, Su Düşen Şelalesi, Erikli Yaylası, İkiz Şelaleler gezilebilir. Ayrıca trekking yapabileceğiniz çok güzel yerler var. Yalova’da bir ya da birkaç gece konaklama yapmayı planlıyorsanız Yalova otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Anneler Günü alternatif hediyeleri

Uzaklardan alternatif seçenek Fethiye

Şöyle biraz uzaklara birkaç günlük tatile ne dersiniz? Hatta belki de denize bile girebilirsiniz. O zaman Fethiye harika bir seçenek olabilir. Fethiye otelleri sayfamızda otel seçenekleri var. Ancak özellikle limandaki Ata Park, Marina Vista, Yacht Classic gibi oteller iyi bir seçenek olabilir. Çünkü bu otellerin hem manzarası güzel hem de sahil yolunda uzun yürüyüşler yapabilir, balıkçılar çarşısında yemek yiyebilir yine marinada kalkan teknelerle tekne turu yapabilirsiniz. Fethiye merkezde kalacağınız için ulaşım sorunu yaşamazsınız. Fethiye otelleri sayfamızdan diğer otel seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Anneler Günü alternatif hediyeleri

Baharda Kapadokya'ya gitmek harika olabilir

Her mevsimi ayrı güzel olan Kapadokya’yı gezmek için en uygun zaman Nisan, Mayıs gibi bahar aylarıdır. Eğer anneniz daha önce Kapadokya’ya gitmemişse ya da uzun yıllardır burayı ziyaret etmediyse iyi bir tatil seçeneği olabilir. Ihlara Vadisi, Peri Bacaları, Göreme Açık Hava müzesi gibi yerler gezilebilir. Ayrıca balon turu yapmak da iyi bir fikir olabilir. Yalnız balon turu için 100 ya da 150 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekir. Kapadokya’da son yıllarda peri bacalarına dünyaca ünlü butik oteller açılıyor. Kapadokya otelleri sayfamızdan bu otellere göz gezdirip dilerseniz rezervasyon da yapabilirsiniz.

Anneler Günü alternatif hediyeleri

Saklı cennet Ağva

İstanbul’a yakın bir diğer alternatif yer de Ağva. Ağva, Mayıs’ta bir başka güzel oluyor. Baharın coşkulu yeşilliği içerisinde Göksu Nehri etrafındaki otellerde bir iki gece konaklamak harika olabilir. Ya annenizle beraber gidebilir ya da anne ve babanıza böyle bir tatil hediye edebilirsiniz. İsterseniz Enuygun Ağva otelleri sayfamıza göz atın. Buraya gitmişken Şile’ye de uğramayı ihmal etmeyin. Ve tabi annenize şile bezinden yapılmış bir elbise almayı da unutmayın.

Anneler Günü alternatif hediyeleri

İstanbul'da Ada, Moda, Tarabya, Florya

Öncelikle Enuygun.com otel sayfasından yakın yerleri düşünerek fiyat araştırması yaptım. İstanbullular için Adalar, Ağva cazip seçenekler olabilir.Adalar için Cumartesi giriş, Pazar çıkış bir gece otel konaklaması fiyatları 200 TL ile 300 TL arasında değişiyor. İki kişi konaklama kahvaltı dahil fiyatlar bunlar. Adalar için ada vapuruna bilet almanız da yeterli. Ayrıntılı bilgileri Mayıs’ta Adalar keyfi başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. İstanbul’da Polenezköy, Rumeli Feneri, Anadolu Kavağı, Florya, Yeşilköy, Kalamış, Moda, Trabya ve İstinye sahilleri gezmek ve buralardaki sahil mekanlarında kahvaltı etmek de bir yerlere gidemeyecekler için alternatif bir öneri olabilir.

Anneler Günü alternatif hediyeleri

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.