Anadolujet, Ankara’dan, Kocaeli ve Çorlu havalimanlarına uçarak bu bölgelerde oturanları aktarmalı seferlerle tüm Anadolu’ya bağlıyor.

Kocaeli, Tekirdağ gibi İstanbul’a komşu illerde oturanlar, havayolu ulaşımı için İstanbul’a gitmek zorunda kalıyordu. Oysa ki bu iki il, özellikle sanayideki gelişmesiyle çok hızlı büyüyen şehirler arasında yer alıyor. Burası sanayideki gelişim nedeniyle de aynı zamanda Anadolu’dan göç alan yerler arasında.

Kocaeli’nden Ankara’ya, oradan tüm Anadolu’ya

Anadolujet , bu bölgeden gelen talepleri geri çevirmedi ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile Kocaeli Cengiz Topel ve Çorlu Havalimanlarına karşılıklı seferlere başladı. Biletler 59 TL’den satışa sunuldu. Ankara’dan diğer şehirlere aktarmalı uçuşların biletleri 99 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa havalimanına karşılıklı seferler düzenleniyor. Ancak yaz ve kış ayları yoğunluğa göre sefer sayılarında değişiklik olabiliyor.

Çorlu’dan Ankara’ya günde iki sefer

Anadolujet, Tekirdağ ve çevre illerdekiler için de Çorlu’dan Ankara’ya günde iki kez sefer düzenlemeye başladı. Sanayi ilçesi Çorlu ve yine yakın bölgeler Lüleburgaz, Tekirdağ, Edirne gibi illerdeki vatandaşların faydalanabileceği Çorlu uçuşları, günde iki sefer yapılacak. Uçuşlar Çorlu’dan sabah saat 08:45 ve 19:50, Ankara’dan ise saat 10:25 ve 21:30 olarak karşılıklı yapılacak.

Biletinizi kolayca satın alabilirsiniz

Yine hem Kocaeli hem de Çorlu’dan Ankara’ya yapılan bu uçuşlardan sonra Ankara aktarmalı tüm Anadolu’ya uçulabilecek. Kocaeli ve Çorlu civarlarında oturanlar bu uçuş biletlerini Enuygun.com uçak bileti sayfasından satın alabilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2335 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.