Amerika'nın cennet köşesi Miami'de tatil için 7 muhteşem neden


Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 103

Yıl boyunca sıcak iklimi sayesinde deniz, güneş ve kum üçlüsünden vazgeçemeyenlerin riyalarını süsleyen Miami renkli yaşam tarzıyla, nefis lezzetleriyle ve eğlenceli geceleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vaat ediyor. Miami’ye geldiğinizde şehrin keyfini sonuna kadar sürmek isterseniz, bu önerileri bir yere not edin.

1- South Beach’te tüm gün deniz keyfi

Miami denizin, güneşin ve uçsuz bucaksız plajların keyfini çıkarmak için dünyanın en iyi yerlerinden biri. Aynı zamanda kentin popüler noktaları arasında bulunan South Beach ise denize girmek, eğlenmek ve sonrasında bir şeyler yemek için mükemmel. Göz alabildiğine uzayan berrak sularda yüzdükten sonra sahilde oturup Miami’nin tadını çıkarabilirsiniz. Florida’nın eğlence başkentine uçuracak en uygun biletler ise burada!

2- Kocaman ve nefis tatlar

Miami deniziyle ve sıcak havasıyla olduğu kadar şehre özgü lezzetleriyle de görülmeye değer. Kocaman ekmekler ve köftelerle hazırlanan Miami burger, pizzalar, meyve kokteylleri ve daha fazlasını burada tadabilirsiniz. Miami’nin gözde lezzetlerinden bazıları ne yenir ne içilir galerimizde!

2- Kocaman ve nefis tatlar

3- Köpekbalıklarıyla heyecan dolu bir dalış

Genellikle filmlerden ve belgesellerden gördüğümüz köpekbalıklarına ve diğer deniz canlılarına biraz daha yaklaşmaya hatta onlarla birlikte yüzmeye ne dersiniz? Tüm bunlar için gelmeniz gereken yer ise dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Seaquarium. Üstelik burada düzenlenen gösterileri seyrederek çok daha keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

3- Köpekbalıklarıyla heyecan dolu bir dalış

4- Ocean Drive’da Miami havası

Şehrin ruhunu yakalamak ve Miami havasını doyasıya içinize çekmek için mutlaka gelmeniz gereken yerlerden biri ise Ocean Drive. Birbiri ardına dizilen kafe ve restoranlarla dolu bölgede yemeğinizi yedikten sonra biraz yürüyebilir, akşam saatlerinde aydınlatılan binaları seyretmenin tadını çıkarabilirsiniz.

5- Küba ruhunu yakalamak için Little Havana

5- Küba ruhunu yakalamak için Little Havana

Küba kültürünü ve yemeklerini seviyorsanız, Miami’ye geldiğinizde Little Havana ve çevresini de mutlaka turlayın. Değişik hediyelik eşyalar dirim ed isteyenleri de çeken Little Havana şehrin en keyifli ve renkli bölgelerinden biri. Üstelik Mart ayında gelirseniz, bölgede her yıl düzenlenen festivale katılabilir ve eğlenceyi doyasıya yaşayabilirsiniz. Miami’ye gelenleri bekleyen görülmesi gereken yerler galerimizde!

6- Alışverişi sevenlerin cenneti

6- Alışverişi sevenlerin cenneti

Miami kıyafet alışverişi yapmak isteyenler için de ideal bir rota. Şehir merkezinden yaklaşık 30 dakika uzaklıkta bulunan Sawgrass Mills gibi yerlerde lüks markaların ürünlerini indirimli olarak satın almak mümkün!

7- Amerika’nın Venedik’i Coral Gables

7- Amerika’nın Venedik’i Coral Gables

Lüks villalarıyla ve değişik atmosferiyle Miami’nin en güzel yerlerinden olan Coral Gables İtalya’nın ünlü şehri Venedik’e benzetiliyor. Tarihi binaların ve göz alıcı evlerin arasında turlayabilirsiniz. Buraya geldiğinizde bölgenin ünlü sanat müzesini gezmeyi de unutmayın.

7- Amerika’nın Venedik’i Coral Gables

Tuğba Hacıbayramoğlu
2217 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.