Schengen vizesinde en katı uygulamalardan birine sahip olan Almanya, Türkiye’den daha fazla turist çekmek için vize işlemlerini basitleştiriyor.

Vize işlemlerini özelleştiren Almanya, şimdide vize başvurusundaki 3 maddeyi kolaylaştırdı.

Almanya Başkonsolosluğu öncelikle randevu sistemini kaldıracak. Haftanın 6 günü Türk turistlerin başvurusu kabul edilecek. Başvurular eskisi gibi şahsen olmayacak.

Yine başvurularda daha önce mecbur tutulan ikamet edilen şehir başvurusu ortadan kaldırıldı. Yeni uygulamaya göre artık Türkiye’nin birçok şehrinde bulunan Almanya konsoloslukarı ve büyükelçiliklerine ikamet şartı bulunmadan vize için başvuru yapılabilecek. Geçen hafta Almanya’nın vize başvurularını özelleştirdiğini ve bu işlemleri iDATA firmasına verdiğini yazmıştık.

Uçak Bileti
İçindekiler

Lufthansa Sabiha Gökçen'e uçacak

Almanya’dan Türkiye’ye taşıdığı yolcu sayısını iki katına çıkarmayı hedefleyen Lufthansa Almanya Hava Yolları, Atatürk Havalimanı’nda yeni slot alamayınca Sabiha Gökçen’e uçmak için girişimlerini hızlandırdı.

Şirketin Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Pakistan Bölgesi Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Carsten Schaeffer, Atatürk Havalimanı’ndaki slot sıkıntısını aşmak için büyük gövdeli uçaklarla yolcu taşımayı düşündük. Sabiha Gökçen’de büyük uçaklar için özel park yerleri hazırlandığını gördük ve yakında büyük pist yapılacak. Buraya Airbus A380’ler ve Boeing 747-800 tipi büyük uçaklarla da inebiliriz” açıklaması yaptı.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN