Türkiye'den aktarmasız uçabileceğiniz çok bilinmeyen 5 şehir


Murat Ekinay
| 2 Dakikalık Okuma| 111 |Güncellenme : 10 Aralık 2019

Ülkemizden başta Avrupa, Asya ve Afrika ülkeleri olmak üzere birçok noktaya doğrudan uçmak mümkün. Bu yerler arasında çok bilinmeyen ancak en az diğer leri kadar görülmeye değer yerler de var. Türkiye'den aktarmasız uçabileceğiniz çok fazla bilinmeyen 5 rotayı keşfetmeye ne dersiniz.

İspanyol güneşi: Malaga

İspanya'nın güneyinde, Akdeniz kıyısında yer alan Malaga, soğuk havalardan kaçış için de harika bir yer. Costa Del Sol yani ''Güneş Sahili'' üzerinde bulunan bölgede kurulan şehirde Fenikeliler tarafından yaptırılan şehir surlarını göreiblir veya tarihi botanik bahçelerinde dolaşaiblirsiniz. Tatilinizi birkaç gün daha uzataibilirseniz buradan Barselona ve Madrid gibi İspanya'nın diğer popüler şehirlerine de gelebilirsiniz. Malaga için hayallere şimdiden başladıysanız şehre uçmak için tıklayın ve en uygun uçak biletlerine göz atın. Ünlü ressam Picasso'nun da doğum yeri olan Malaga'da kalmak için bir yer arıyorsanız şehrin en popüler otelleri de burada!

Sakin ve güzel: Ljubljana

Avrupa'da tatil yaparken aynı zamanda huzurlu bir yerde dinlenmek ve karmaşadan uzaklaşmak isterseniz rotanızı Slovenya'nın başkenti Ljubljana'ya çevirebilirsiniz. Çok sayıda köprüyle iki yakası birbirine bağlanan şehirde Lyublianika Nehri kıyısında sıralanan tarihi yapların arasında gezinebilirsiniz. Güneydoğu Anadolu'nun efsanevi şehri Mardin'le kardeş şehir olan Ljubljana aynı zamanda Avrupa'nın en küçük başkenti olarak da biliniyor. Ljubljana sokaklarında turlamak isteyenler, şehre en uygun uçak biletlerini karşılaştırmayı unutmayın.

Türkiye'den aktarmasız uçabileceğiniz çok bilinmeyen 5 şehir

Kuzeyin yıldızı: Göteborg

İsveç'in bu güzel liman şehri renkli sokakları, festivalleri ve müzeleri ile yılın 12 ayı yaşayan bir yer. Kış aylarında şehirde hava biraz soğuk ancak ilkbahar ve yaz için dünyanın en iyi rotalarından biri. Göteborg yurt dışında tatil konusunda insanın aklına ilk gelen yerlerden biri olmasa da bu güzel İskandinav şehrine doğrudan uçabilirsiniz. Şehrin sokaklarında turlamaya başlamak için hemen tıklayın ve Göteborg uçuşlarını karşılaştırın.

Türkiye'den aktarmasız uçabileceğiniz çok bilinmeyen 5 şehir

Orta Çağ'a yolculuk: Nürnberg

Almanya'da görülecek yerlerin sadece Berlin, Münih ve Frankfurt gibi büyük şehirlerde olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bavyera bölgesinin sınırlarında bulunan bu küçük şehirde ülkenin en eski yapılarından bazılarını görebilir ve çevrede bulunan geniş yeşil alanların keyfini sürebilirsiniz. Üstelik Nürnberg'de hava ülkenin diğer bölgelerine göre daha sıcak. Şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlere göz atmak isterseniz Nürnberg'de gezilecek yerlerin listesi burada! Nürnberg'e kadar gelirseniz lezzetiyle ünü ülke sınırlarını aşan biraların ve diğer lezzetlerin de tadına mutlaka bakın.

Türkiye'den aktarmasız uçabileceğiniz çok bilinmeyen 5 şehir

Vizesiz tatilin adresi: Lviv

Vizesiz tatil avantajı ile ülkemizden en fazla ziyaretçi çeken şehirlerden biri haline gelen Lviv'de her mevsim gezilebilecek yerler arasında. Lviv'de Ukrayna'nın geleneksel tatlarını denemek veya şehrin tarihi meydanlarında turlamak için şehre İstanbul'dan doğrudan uçabilirsiniz. İlk fırsatta rotasını Lviv'e çevirmek isteyenler, önce uçuşlara göz atmak içi tıklayın!

Türkiye'den aktarmasız uçabileceğiniz çok bilinmeyen 5 şehir

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.