ADSL kota bilgilerini sorgulama


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 469

İlk olarak Türk Telekom'un bu hizmet için hazırlamış olduğu sayfayı, buraya tıklayarak açınız.  Sayfa açıldıktan sonra karşınıza şifre ve parolanızı girmek için bir ekran gelecektir. Karşınıza gelen ekrandaki Kullanıcı Adı bölümüne, telekomun size verdiği ve adsl modeminizde internet bağlantısı için kullandığınız kullanıcı adınızı sonunda @ttnet olmadan giriniz. Örneğin kullanıcı adınız enuygun@ttnet olsun sizin buraya girmeniz gereken kullanıcı adı enuygun olmalıdır. Şifre kısmına ise yine adsl modeminizde bağlantı için kullandığınız şifreyi girmelisiniz.

Bilgilerinizi doğru giriniz

Burada unutulmaması gereken, buradaki kullanıcı adı ve şifre, adsl modem yönetim paneline ulaşmak için kullandığınız şifre ve kullanıcı adı değildir.  Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra orta bölmedeki güvenlik doğrulama kodunu küçük harfler kullanarak alt taraftaki kutucuğa yazarak Giriş tuşuna basınız Eğer bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiyseniz adsl kota sorgulama sayfasına ulaşırsınız.  Sayfaya ilk girdiğinizde karşınıza bir lisans sözleşmesi gelecektir. Tamam diyerek sözleşmeyi kabul ediniz. Buradan sonra karşınıza çıkan sayfadaki "Okuduktan sonra, kullanım sözleşmesini onaylamak için buraya tıklayınız." yazan yerdeki buraya kelimesinin üstüne tıklayarak bir kez daha onaylama yapınız.

Kullanım bilgileri

En son aşamada ise sayfada sol üst köşede bulunan Kullanım Bilgileri → Aylık Transfer Yazan yere tıklayarak adsl kota öğrenme sayfasına ulaşırsınız.  Toplam Upload miktarının adsl kotanız üzerinde etkisi yoktur, ADSL faturanızda sadece Toplam Download oranına göre (GB ile ifade edilen) ödeme yaparsınız.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2183 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.