• Anasayfa
  • Bilgi
  • Adana'da Portakal Çiçeği Alaçatı'da Ot Festivali

Adana'da Portakal Çiçeği Alaçatı'da Ot Festivali

tugbahacibayramoglu

Nisan ayı birbirinden güzel festivallere ev sahipliği yapacak. Üstelik ülkemizin iki güzide yerleri Adana ve Alaçatı Festivalleri için şimdiden program yapmaya başlayın. 8 Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı, 6-9 Nisan tarihleri arasında da Çeşme’de Ot Festivali düzenlenecek.

İçindekiler

9 Nisan'da Portakal Çiçeği Karnavalı

Sokakların tamamen portakal çiçeği koktuğu Adana’da 2013 yılından bu yana Portakal Çiçeği Festivali düzenleniyor. Festivalin en güzel günü ise karnavalın yapıldığı gün. Adana baştan başa portakal rengine bürünüyor. Sokaklar her yer mis gibi portakal çiçeği kokuyor. Adana sokaklarında üstü açık otomobiller dolaşırken gençler çocuklar çılgınlar gibi eğleniyor. Üstelik Adana’da bu festivalde mideniz de bayram edecek. Kebap, şalgam ne ararsanız var. Bu yıl Portakal Çiceği Karnavalı 9 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek.

festival

 

Uçak Bileti

6-9 Nisan'da Alaçatı Ot Festivali

Son yılların bir başka ünlü festivali de İzmir’in şirin beldesi Alaçatı’da düzenlenen Ot Festivali. Burada 3 gün boyunca köylülerin topladığı taze otlar satılıyor. Müthiş zeytinyağlı yemekler yapılıyor. Alaçatı tam bir şölen alanına bürünüyor. Müzik, eğlence var. Her yerde ev yapımı reçeller, ev yapımı yemekler, taze organik sebzeler meyveler satılıyor.. Festival zamanı Alaçatı sokaklarında iğne atsanız yere düşmüyor. Üstelik Nisan ayında İzmir’e uçak bileti de çok ucuz. İzmir uçak bileti satın aldıktan sonra Çeşme ya da Alaçatı otel seçeneklerine göz atabilirsiniz. Festival bu yıl 6-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

alaçatı ot festivali

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN