Acil ihtiyaçlara Kredili Mevduat Hesabı

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Ansızın nakit ihtiyacınız olabilir ya da acil ihtiyaçlarınız için bir köşede nakit durmasını isteyebilirsiniz. O zaman hesabınıza Kredili Mevduat Hesabı limiti ekleyerek böyle durumlar için kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Bankalar eskiden genelde size sormadan hesabınıza kredi limiti tanımlar yani Kredili Mevduat Hesabı (KMH) açarlardı ancak son BDDK yönetmeliklerinden sonra bu talebin sizden gelmesi gerekiyor. Ve eğer siz de acil durumlar için kenarda param olsun diyorsanız hesabınıza mutlaka Kredili Mevduat’ı tanımlatın. Tüm bankalar da kredili mevduat hesabı farklı isimler ile var. Elbette tüm kredili ürünler gibi bu ürün içinde başvuru aşamasında banka değerlendirmesi gerekiyor.

 

Paran Hazır Hesabı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Paran Hazır Hesabı ile bu tür ihtiyaçlar ve fatura ödemeleriniz için kolay başvuru ve hemen cevap imkanı sağlıyor. Sadece TC kimlik numaranızla başvuru yapabileceğiniz bu hesaptaki parayı gerektiğinde çekebilir ve 90 gün içerisinde geri ödeyebilirsiniz. 12 ay taksitli ödeme fırsatı TEB Paran Hazır Hesabı ile dilerseniz krediyi 12 ay taksitle de geri ödeyebilirsiniz.

Zaman zaman sıkışıyorum nakde ihtiyacım oluyor ya da ne olur ne olmaz bir kenarda günün her saati kolayca çekebileceğim bir nakdim olsun diyorsanız TEB Paran Hazır Hesabı’na aşağıdaki ‘Hemen Başvur’ butonundan kolayca başvurabilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar