Birçok ADSL servis sağlayıcı internet hizmeti sunmadan önce bir abonelik sözleşmesi imzalar. Bu sözleşmede sağlayıcının yükümlülükleriyle birlikte abonenin de bazı taahhütler vermesi gerekebilir. Bunun en yaygın olanı, belirli bir süre bu hizmeti alma zorunluluğudur (örneğin 1 yıl). Yani bu sözleşmedeki koşullar, ancak siz bu süreyle aboneliğinizi devam ettirmeyi taahhüt etmeniz durumunda geçerlidir.

İçindekiler

Abonelik sözleşmesine dikkat

Abonelik için taahhüt vermeden önce düşünmeniz gereken servis sağlayıcadan alacağınız hizmeti ne kadar süreyle devam ettireceğinizdir. Eğer mevcut bir kampanyadan yararlanma karşılığında uzun süren bir sözleşmeye imza atarsanız, bu sözleşmenin şartlarına bağlı kalmanız gerekir.

Erken iptal edersem ne olur

Herhangi bir sebeple sözleşmenizi belirtilen tarihten önce iptal etmek isterseniz karşılığında erken iptel cezası ödemeniz gerekebilir. Ceza ödemeden avantajlı fiyatlardan yararlanmak isterseniz, sözleşmeyi imzalamadan önce koşullarını iyice okuyup gerekirse iptal durumunda karşılaşabileceğiniz yaptırımlar konusunda bilgi almanızda yarar var.

Taahhütsüz paketler de var

İnternet servis sağlayıcıların sunmuş oldukları paketler ve kampanyalar düzenli aralıklarla yenilenerek güncellenir. Bu kampanyaları takip ederek size en uygun ve avantajlı paketlerden yararlanabilirsiniz. Sunulan paketlerde taahhüt verilen alternatifler genellikle taahhütsüz olanlardan daha avantajlıdır. Ancak herhangi bir nedenle taahhütü erken iptal etmeniz gerekirse ödeyeceğiniz ceza tutarı paketin sağladığı avantajdan çok daha yüksek olabilir. Bu nedenle de sözleşme kapsamında internet hizmetini kullanabileceğiniz ortalama süreyi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

 


muratekinay
Murat Ekinay
468 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar