Samsung ile rekabeti iyice kızışan Apple, iPhone’un fiyatını düşürebilmek için harekete geçti. Plastikten üretilecek yeni iPhone’ların fiyatlarının 99 dolar ile 149 dolar arasında olması bekleniyor.

Akıllı telefon piyasasında Samsung ile ciddi bir rekabet içine giren ve fiyat konusunda diğer firmalara göre yüksek kalan Apple, fiyat kırmak için iPhone’u daha ucuz materyallerle yapmaya karar verdi. Bu yılın sonuna doğru çıkartılması planlanan yeni plastik iPhone’ların 99 dolardan başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor.

 

İçindekiler

Plastikten yapılacak

Apple firmasının üreteceği bu yeni iPhone’un alüminyum kasadan sonra şimdi de geri dönüşümlü polikarbon plastik malzemeden yapılacağı belirtildi. Wall Street Journal Gazetesi’nde okuduğumuz bir habere göre bu telefonların iPhone'un piyasadaki fiyatının yarısına satılacağı ve tüm standart iPhone özelliklerini barındıracağı vurgulandı. iPhone 5’in özelliklerini öğrenmek için iPhone 5 çıktı işte özellikleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN