Samsung ile rekabeti iyice kızışan Apple, iPhone’un fiyatını düşürebilmek için harekete geçti. Plastikten üretilecek yeni iPhone’ların fiyatlarının 99 dolar ile 149 dolar arasında olması bekleniyor.

Akıllı telefon piyasasında Samsung ile ciddi bir rekabet içine giren ve fiyat konusunda diğer firmalara göre yüksek kalan Apple, fiyat kırmak için iPhone’u daha ucuz materyallerle yapmaya karar verdi. Bu yılın sonuna doğru çıkartılması planlanan yeni plastik iPhone’ların 99 dolardan başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor.

 

Plastikten yapılacak

Apple firmasının üreteceği bu yeni iPhone’un alüminyum kasadan sonra şimdi de geri dönüşümlü polikarbon plastik malzemeden yapılacağı belirtildi. Wall Street Journal Gazetesi’nde okuduğumuz bir habere göre bu telefonların iPhone'un piyasadaki fiyatının yarısına satılacağı ve tüm standart iPhone özelliklerini barındıracağı vurgulandı. iPhone 5’in özelliklerini öğrenmek için iPhone 5 çıktı işte özellikleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

En uygun iPhone 5 fiyatları için tıklayın

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.