86 TL'den başlayan Kasım ara tatili fırsatları

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
30 Ekim 2019
I
3 dk
I
109
I
Güncellenme: 11 Aralık 2019
İçindekiler

Çocuklarla beraber geçireceğin yılın ilk ara tatiline az kaldı. 9 günlük tatil programı yapmadıysan acele etsen iyi olur. Aile ziyaretleri yapmak ya da kültürel gezilere katılmak için iyi bir fırsat. İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum, Denizli, Almanya gibi yerlere de uygun fiyatlı uçak biletleri var. 15 Kasım Cuma akşamı başlayan yılın ilk ders arasına keyifli bir tatil sıkıştırmaya ne dersin?

86 TL’den başlayan fiyatlarla İzmir

Kasım ayı, Ege bölgesini gezmek için güzel bir zaman. Kuşadası, Efes, Meryem Ana, Şirince Köyü gibi İzmir’in en özel yerlerini kapsayan mini bir Ege turu için rotanı oluşturabilirsin. Kasım ara tatilinde İzmir’e 86 TL'den başlayan fiyatlarla uçak bileti bulmak mümkün. Fırsatın varsa Ege’nin şirin köylerini de gezebilirsin. İzmir uçak biletlerini şimdiden karşılaştırmaya başla.

109 TL’den başlayan fiyatlarla Antalya

Antalya sadece deniz ve güneş tatili yapılacak bir şehir değil. Bu kentin tarihi, doğal güzelliklerine de hayran kalabilirsin. Kaleiçi, eski Antalya ruhunu en iyi yansıtan yer. Tahtalı ya da Tünetepe’den teleferikle Toros Dağları'nın zirvesine keyifli bir yolculuk yapabilirsin. Antalya Müzesi, Atatürk Evi, Akvaryum ve Oyuncak Müzesi gezilebilir. Tabi programına su parkları, ışık ve yunus gösterileriyle dikkat çeken Lands of Legends’ı da ekleyebilirsin. Ara tatil döneminde İstanbul’dan Antalya’ya uçak bileti fiyatları 95 TL’den başlıyor.

320 TL’den başlayan fiyatlarla Stuttgart

Lego meraklısı çocuklar için her şeyin legodan yapıldığı muhteşem bir yer var. Stuttgart ile Münih arasında kalan Günzburg denilen bölgedeki bu lego parkı, çocukların inanılmaz keyif alacakları bir dizaynda yapılmış. Üstelik bu tarihlerde İzmir ve Antalya'dan Stuttgart ve Münih’e 269 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti var. İzmir’den Stuttgart’a, gidiş dönüş 515 TL’ye bilet bulabilirsin. Antalya ve İzmir'den uygun fiyatlarla uçabileceğin Stuttgart biletlerine göz atmak ister misin?

94 TL’den başlayan fiyatlarla Pamukkale

Beyaz oluşumuyla dünyada ender görülen yerlerden biri olan Pamukkale’yi gezmek için güzel bir zaman. Travertenlerin büyülü dünyasında keşfe çıkmak çocuklar için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Antik havuzda yüzme keyfi bambaşka. Hierapolis Antik Kenti mutlaka görülmeli. Bir de imkanın varsa balon turu yapmalısın. Denizli uçak biletlerine kolayca ulaşmak için tıkla.

https://assets.enuygun.com/media/lib/825x620/uploads/image/pamukkale-travertenleri-denizli-8827.jpeg

110 TL’ye Kuladokya Bölgesi

Volkanik bölgesi ve Kapadokya’ya benzer peribacaları ile dikkat çeken Kuladokya gezisi planlayabilirsin. Ülkemizde saklı kalmış az bilinen ama görünce ‘Vay böyle de yerler var mı diyebileceğin’ bir bölge Kuladokya. Yanık şehir olarak adlandırılan Kuladokya’da çocuklar tarihi ve jeolojik gözlem yapabilir. Ayrıca ABD Arizona’daki Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu olan Ulubey Kanyonu da bu gezinin görülmesi gereken bir başka noktası. Uşak’a uçak bileti fiyatları 111 TL’den başlıyor.

89 TL’den başlayan fiyatlarla İstanbul

İstanbul’a Kasım ayında Türkiye’nin birçok şehrinden uçak bileti fiyatları oldukça uygun. Gezilecek yerler de o kadar çok ki. Bu rotayı sadece İstanbul’a gelecekler değil, İstanbul’da yaşayıp tatile çıkacaklar da uygulayabilir. İstanbul’da Florya, Bayrampaşa, Tuzla ve Göztepe’de akvaryum var. En ünlüsü Aqua Florya. Bu bölgede ayrıca Florya’daki Atatürk Köşkü ve Yeşilköy’deki Havacılık Müzesi de gezilebilir. Vialand, Miniatürk, Koç Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Topkapı, Dolmabahçe Sarayları, Yerebatan ya da Binbirdirek Sarnıcı, Kapalıçarşı, Ayasofya, Sultanahmet ve Süleymaniye Camisi gibi yerler gezilebilir. 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2030 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
HES Kodu Nasıl Alınır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99329208
Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99191016
Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9992260
İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9991633
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar