60 TL’den başlayan 29 Ekim fırsatları

nihanbayram

Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın Cuma gününe denk gelmesiyle sonbaharda tatil yapmak için harika bir fırsat doğdu. 28 Ekim’in öğleden sonra tatil olması da eklenince sadece yarım gün izin alarak 4 gün tatil yapmak mümkün. Senin için bu 4 günlük tatilin uygun fiyat fırsatlarını listeledik. 

60 TL’ye Bolu’da sonbaharın tadını çıkar

yedigoller

Sonbahar denilince akla ilk gelen yerlerden biri Bolu. Abant Gölü, Yedigöller, Gölcük ve Sülüklü Göl gibi doğal güzellikleriyle her mevsim güzel olan Bolu, yaprakların sarı renge bürünmesiyle birlikte bambaşka bir manzaraya sahne oluyor. Daha önce Bolu’yu hiç görmediysen ya da sonbaharda gitmediysen Bolu otobüs bileti 60 TL’den başlıyor.

Bu sakin ve doğal ortamda doğa yürüyüşü yapabilir, bisiklete atlayıp turlayabilir ya da istersen ve hava şartları uygunsa gölde sandal gezisi yapabilirsin. Nasıl vakit geçirirsen geçir, Abant Gölü kenarındaki otellerde şömine başında dinleneceğine ve yenileneceğine eminim.

Uçak Bileti

80 TL’ye Kapadokya’da romantik dakikalar geçir

kapadokyasevgili

Ülkemizde sonbaharın ve romantizmin adresi Kapadokya. Evlilik teklifleri, kutlama yemekleri ve balayı tatilleri için en çok tercih edilen yerlerden biri olan Kapadokya’da bu 4 günlük tatilde sevdiğinle birlikte romantik bir seyahat yapmaya ne dersin? Eğer cevabın evetse, Kapadokya otobüs bileti fiyatları 80 TL’den başlıyor.

Romantik tatilini biraz eğlenceli hale getirmek istersen günün erken saatlerinde uyanıp balon turuna çıkabilirsin. Balonlar hazırlanırken güneşin doğuşunu ve yüzlerce balonun havalanışını izlemek oldukça keyifli bir aktivite. Tabii tek aktivite bununla sınırla değil. ATV kiralayıp da eğlenceli dakikalar yaşayabilirsin. Kapadokya’nın Derinkuyu gibi yeraltı şehirlerini de görmeni öneririm.

80 TL’ye Kaz Dağları’nda oksijene doy

Adatepe köyü

Türkiye’nin oksijen depolarından biri olan Kaz Dağları, yemyeşil doğasının sarıya döndüğü bu günlerde ayrı bir keyifli. Yunan Mitolojisi’nde de bahsi geçen Kaz Dağları, keşfedilecek ve tadını çıkaracak çok yere sahip olduğu için 4 günlük tatil yeri olarak ideal bir adres. 80 TL’lik bir Çanakkale otobüs bileti uzaklığında olan Kaz Dağları’nda Adatepe ve Yeşilyurt köylerini görmelisin.

Kurtuluş Savaşı’na kadar Rumlar ve Türklerin bir arada yaşadığı Adatepe Köyü’nde her iki millete ait izleri gözlemleyebilirsin. Köyün sokaklarında restore edilmiş evleri gördükten sonra köye yakın olan Kaz Dağları’nın en tepe noktası olan Zeus Altarı’na çıkabilirsin. Yeşilyurt ise Adatepe’ye 10 dakika uzaklıkta. Yeşilyurt daha turistik bir köy olduğu için konaklamak için buradaki işletmeleri tercih edebilirsin.

118 TL’ye Antalya’da son kez denizin tadını çıkar

Kemer

Turizm cennetimiz Antalya, deniz sezonunun en uzun sürdüğü yerlerden biri. Hava sıcaklıkları halen yüksek ve deniz sıcaklığı da dayanılacak seviyede. Eğer bu yaz denizin tadını yeteri kadar çıkaramadığını düşünüyorsan bu 4 günlük tatili, son kez denize girmek için değerlendirebilirsin. Antalya uçak bileti fiyatları 118 TL’den başlıyor.

Antalya’nın en popüler beldelerinden biri olan Kemer’deki oteller de Ekim ayında oldukça uygun fiyatlı konaklama fırsatı sunuyorlar. Hatta havalimanından direkt transfer hizmeti olan bir otel tercih edersen oteline ulaşman da kolaylaşıyor. Kemer’e gitmişken meşhur plajları da görmeden dönmemelisin tabii. Ayışığı Plajı, Çamyuva Sahili ve Çıralı Plajı mutlaka denize girmen gereken plajlardan. Ayrıca Phaselis Antik Kenti’nde bir gezi yapıp sonrasında Phaselis Plajı’nda da denize girebilirsin.

175 TL’ye Ankara’da Cumhuriyetin izlerini taşıyan yerleri gez

anıtkabir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhuriyet tarihimizi keşfetmeye ne dersin? Bu fikir kulağına hoş geliyorsa Ankara uçak bileti fiyatları 175 TL’den başlıyor. Ankara’daki gezine Anıtkabir’den başlayabilirsin. Özellikle 29 Ekim’de Anıtkabir’e çok sayıda ziyaretçi geliyor. Evet biraz kalabalık oluyor ama o atmosfer de oldukça duygusal oluyor.

Anıtkabir’den sonra ilk TBMM binasına kurulan Kurtuluş Savaşı Müzesi ve ikinci TBMM binasında bulunan Cumhuriyet Müzesi’ni gezebilirsin. Cumhuriyetin izlerini yakından görebileceğin bu noktalardan sonra Ankara’da gezilecek yerler bitmiyor tabii. Seğmenler Parkı, Kuğulu Park, Tunalı Hilmi Caddesi, Eymir Gölü gibi meşhur noktalara da uğramanı öneririm.

190 TL’ye Marmaris koylarını keşfet

Turunç

Deniz sezonunun ekim ayının sonuna kadar devam ettiği bir diğer yer ise Marmaris. Yoğun yaz kalabalığı uzaklaştıktan sonra ekimde daha keyifli hale gelen Marmaris’in birbirinden güzel koylarına ulaşmak için alacağın Dalaman uçak bileti fiyatları 190 TL’den başlıyor.

Marmaris’te büyüklü küçüklü 36 tane koy bulunuyor. Bu koyların her biri ayrı güzel ama en meşhur olanları Turunç, Bördübet ve Kumlubük gibi koylar. Tekne turlarının rotalarında bulunan bu koyları sen de tekne turuna çıkarak keşfedebilirsin. Eğer tekne turuna çıkmak istemezsen Turunç Koyu merkeze en yakın koylardan biri.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar